Wpis z mikrobloga

Mirki mam takie pytanie odnośnie #kurier #dpd #ubezpieczenia. Moja żona sprzedała torebkę, która kupiła jakiś czas temu z kodem rabatowym wiec zapłaciła mniej. Sprzedała torebkę, wysłała a #dpd paczkę zgubiło. Ubezpieczyła paczkę na kwotę 2000 bo taka jest obecna rzeczywista wartość torebki. Poprosili o wysłanie paragonu, na paragonie widnieje kwota 1700 około (3 lata temu) a wartość torebki w tym czasie wzrosła (brak dostępności #!$%@? muje). DPD jednak zamierza jedynie oddać to co faktycznie zapłaciła, gdzie wartość zadeklarowana była większa. Czy jest sens pisać odwołanie na to?
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@sphinxxx: Dostała maila z reklamacji ze trzeba uzupełnić informacje o rzeczywista wycenę wartości przesyłki xD I poprosili o paragon wtedy żeby moc określić czy rzeczywiście tam było coś warte. #!$%@? ze zgubili, z ich winy bo to pracownica naklejala etykietę, a oni od miesiąca się z żona ciągają i „rozpatrują” reklamacje xD
  • Odpowiedz
@mejteusz: Nie bardzo bedziesz miec jak udowodnic, ze wartosc teraz to 2k pln. Bo na jakiej podstawie mieliby Ci oddac 2k a nie 1700? Chyba, ze bedziesz miec ekspertyze od jakiegos rzeczoznawcy czy cos w tym rodzaju, ale na to potrzeba czasu i pieniedzy, wg mnie za 300 pln nie warte #!$%@?¯\_(ツ)_/¯ Na codzien pracuje w branzy wysylkowej i powiem Ci, ze z DPD ciezko na te tematy sie rozmawia
  • Odpowiedz
@mejteusz: no to twoja żona kiepsko to rozegrała, bo jednoznacznie przedstawiła dowód na wartość w wysokości 1700. Trzeba było znaleźć inne torebki warte 2 tysiące i takie im pokazać
  • Odpowiedz
@sphinxxx: Teraz też o tym myślałem ale szczerze to już w tej sprawie po ptakach na to wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy chce być fair i specjalnie na tę kwotę ubezpieczyła paczkę bo taka jest jej wartość a tu #!$%@?. Ciekawe czy jakby DPD ubezpieczało samochody, a ktoś by kupił w 91 roku Mustanga starego, to też by wartość określali na podstawie faktury zakupu z
  • Odpowiedz