Wpis z mikrobloga

mam troche dosyc w #!$%@? mojej roboty

ogolnie zajmuje sie glownie modelowaniem danych i przygotowywaniem raportow. jakies kejpiaje sraje, jak klient sie spruje to wtedy szukam danych dzialajacych na nasza korzysc, jakies tam raporty dzienne i tygodniowe etc no typowe korpotabelki xD

z nudow w pracy zaczalem uczyc sie vba, obslugi pq i obslugi Splunk.

obecnie jestem na takim poziomie, że w Splunk programuje dla teamu narzedzia automatyzujace pobieranie danych czy tez dashboardy z wizualizacjami, robie dodatki do Excela,

przy uzyciu VBA i integracji Splunk z Excelem przez sterowniki ODBC zautomatyzowalem tworzenie i wysylanie niektorych raportow, wiec w tym momencie nawet nie musze byc nawet w robocie bo sie samo robi wszystko xD

wiem ze jak na standardy IT to to zbyt wiele nie jest, no ale w korpobiurze to na mnie patrza jak na kosmite i prawda jest taka ze w 90% kazdy do mnie podbija jak chce jakies dane.

dostalem tez oferte transferu do IT w firmie, no bo obecnie jestem w dziale produkcji. na poczatku sie cieszylem, zaczalem tam juz ogarniac transfer, ale z czasem tyle sie #!$%@? ze troche mi sie odechcialo kontynuowac z tym transferemxd

ogolnie chodzi o to, ze w tej firmie kazdy team w kazdym dziale po prostu oszukuje zeby wychodzic jak najlepiej na tle innych teamow xD wiem ze to tak dziala w korpo ale #!$%@? mnie to niesamowicie.

ja tu sie staram wyciagac z baz danych rzetelne, prawdziwe dane, upewniam sie milion razy ze dobrze wszystko robilem, robie dobre wizualizacje i ogolnie ogarniam raporty tak zeby to wygladalo jakos i sie dobrze prezentowalo.

tylko po to by potem uslyszec ze mam #!$%@? 90% wizualizacji bo przedstawiam za duzo rzeczy i „nie wiadomo na czym sie skupic” no i po to zeby dostac polecenie ze cyfry mam wpisac z palca tak zeby na wykresiku bylo na zielono a nie na czerwonoXDD

no #!$%@? mnie to niesamowicie. i tak jest tutaj wszedzie doslownie. kazdy team zaklamuje liczby i wali w #!$%@? xD kazdy pomysl na improvement odbija sie od sciany bo nikomu sie nie chce, kazdy ma #!$%@? i nie robi nic dokladnie, a jednoczesnie kazdy #!$%@? na miliony nadgodzin zeby to ogarnac wszystkoXD

ja ogolnie jestem z tych co raczej podchodza na luzie do pracy, no ale taka praca to nie pracaxd czuje ze sie zasiedzialem, przestalo mi zalezec na tym zeby kreatywnie podchodzic do rozwiazywania problemow, jak sie pojawia jakis problem to macham reka bo i tak ktos to ukryje wiec na #!$%@? cos naprawiac xD

ogolnie to na hajs nie narzekam, mam 5k na lape, wlasnie dostalem awans, no i ogolnie spoko. ale odbija sie ta praca troche na moim zdrowiu psychicznym bo czuje sie jak taki kloc #!$%@? korposzczur ktory nic z zyciem nie robi ciekawego.

nie wiem no nie umiem tak siedziec na dupie i tylexd

tak se pisze zeby sie pożalicxD zmienilbym robote ale poza tym ze w VBA i PQ biegly calkiem jestem to nie mam zbytnio nic do zaoferowania ehhh ucze sie c# i sql ale przez to zasiedzenie to jakos ciezej mi sie przyswaja wiedze:/

#zalesie #pracbaza #korposwiat #korpo
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chilipvlmer: Z tego co piszesz dysponujesz całkiem solidnym warsztatem na analityka danych. W połowie finansowych korpo z takim zestawem umiejętności dostaniesz lepsze pieniądze niż masz tutaj. W wielu z nich atmosfera jest dokładnie taka jak piszesz, ale jak dobrze trafisz to może być naprawdę lepiej.
  • Odpowiedz
@running: no wlaśnie mam wrażenie że przez brak tego sqla czy czegoś więcej to ciezko bedzie mi znalezc cos z podobna stawka jak mam teraz.

o czym nie wspomniałem to o tym, że niestety nie mam skończonych studiów:/
moze to trochę utrudniać zmianę roboty

nie wiem, sprobuje gdzieś aplikować CV ale jakiś impostor syndrome chyba mi się wdajeXD
  • Odpowiedz
impostor syndrome.


@chilipvlmer: Całkiem możliwe. Nie będziesz wiedział czy cię chcą dopóki nie przejdziesz się na kilka rozmów. Tak jak mówię targetuj się na data analyst w korpo finansowym (dla bezpieczeństwa na początek albo level Junior albo ew Mid) Sql jest przydatny ale dzisiaj częściej używa się właśnie narzędzi w stylu Splunk niż czystego klepania w SQLach. Jak ogarniasz import danych z różnych baz np. przez ODBC to spokojnie powinno
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard: lepsze z palca bo nie pokazują prawdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tak chyba zaczne robic jak mowiszxD z vba i splunkiem tak mialem ze z nudow w robocie zaczalem sie tego uczyc i wyszlo na to ze zautomatyzowalem 90% swojej robotyXD
  • Odpowiedz
@chilipvlmer: w sumie dwie kwestie zwróciły moją uwagę w tekście- czasem faktycznie niektórzy wrzucają za dużo wizualizacji, a może nie wszystko też jest potrzebne? I drugi temat, co do tych kolorów, że może jakieś formatowanie warunkowe co ma być na czerwono i zielono?
  • Odpowiedz
@SuperGosc11: co do ilosci wizualizacji to zdaję sobie sprawę z tego, ze co za duzo to niezdrowo i zawsze staram sie robic tego tyle ile jest potrzebne

tylko ze w wiekszosci przypadkow dostaje polecenie ze mam #!$%@? doslownie wszystko prawiexD

a co do kolorkow to chodzi mi o to, ze po prostu czesto dostaje polecenie ze mam zaklamywac dane aby wygladaly dobrzexd no ogolnie jedna wielka beka z tym jest,
  • Odpowiedz
zeby wychodzic jak najlepiej na tle innych teamow


@chilipvlmer: tak to jest jak sie ustala nierealne targety. Ja juz sie nauczylam zeby robic tak samo, bo jak robilam "porzadnie" to bylam w tyle z robota wzgledem reszty teamu...( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz