Wpis z mikrobloga

Murki, kupiłem sobie dość dawno temu takiego Giobaneza na pierwszą gitarę, po 2 miesiącach rzuciłem w kąt, potem jeszcze się przeprowadziłem i nie miałem zupełnie czasu ani grać, ani dbać. Chciałbym teraz wymienić struny, wyczyścić i wyregulować gitarę, tylko mam jedno pytanko. Chciałbym, żeby struny były może troszkę "grubsze", czy "sztywniejsze", zakładam, że wiecie o co chodzi. Na stockowych był trochę makaron i średnio mi to odpowiadało. Jakie struny najlepiej tam wsadzić? Model to Ibanez Gio GRG121DX.
#gitaraelektryczna
Pobierz
źródło: comment_1660063176QWYiTm9YX0LaSkEObgHCmK.jpg
  • 8
GRG121DX


@ActiZ: Ma dziesiątki defaultowo (sprawdziłem na stronie)
@murmurlrl: Struny dziesiątki są wystarczająco grube, może była źle wyregulowana i akcja jest najzwyczajniej za wysoko. Ja kupiłem ostatnio Ibka, ale model wyżej i wszystko było ok. Obczaj poradnik @Kokos odnośnie regulacji gitary i być może trzeba tylko obniżyć akcję strun
10-46 w E standard powinny być wystarczająco „sztywne”. 10-48/52 do drop D lub D standard. Niższe stroje odpowiednio grubsze. Oczywiście to preferencje osobiste. Ale nie wrzucałbym grubszych do E standard.

Standardowo do każdego rozmiaru strun pełna regulacja - gryf, akcja, menzura. Wysokość pickupow też warto zweryfikować jak od nowości nie była sprawdzana.