Wpis z mikrobloga

#!$%@? poczta, nadałem pocztexem paczke o wartości 200zl i na pierwszej stronie formularza bylo zeby podać wartosc za pobraniem to jebłem 200 i idziemy dalej, cena była dopiero na 3. stronie, na 4 podsumowoanie i nic o wartosci za pobraniem. No i kurier ma wziasć za pobraniem te 200 i ja jestem 18,50 w tyle za wysyłke xD Skoro cene znasz pod koniec formularza to chyba jasne że na na początku powinna być cenna towaru...
Szkoda że inpostem nie można za pobraniem :/
#zalesie
#pocztapolska
  • 8
@sentoxo:
Na pierwszej stronie miałeś pytanie kto płaci za usługę.
A co do kosztów pobrania, to podajesz kwotę, jaką chcesz dostać i tyle dostaniesz. Żaden operator nigdy nic nie doliczy do tej kwoty.

ps. Inpostem można za pobraniem, ale sytuacja byłaby sama.
@pcela: niby tak, niby jest ok ale w meilu dostałem że paczka nadana, kwota pobraniowa 200zł i ani słowa koszcie wysyłki więc to tak wyglada jak kurier ma skasować klienta na 200zł tylko.
@sentoxo:
Jak zaznaczysz na początku, że płaci odbiorca, to wtedy nic nie płacisz przy nadaniu, a przy odbiorze adresat płaci koszt pobrania oraz opłatę za przesyłkę. Jak dasz, że płaci nadawca, to wtedy płacisz za przesyłkę ty, a przy odbiorze adresat płaci tylko koszt pobrania.
@sentoxo: Piszesz mniej zrozumiale, niż ten formularz jest napisany. Przecież to logiczne, że jak opłatę przerzucisz na adresata to on płaci, a jak nie to Ty. Nie zawsze płatnikiem jest odbiorca w przypadku usługi pobrania, ba, nawet najczęściej nie jest.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piker: Ale czemu odbiorca dostał meila że dostanie paczke za pobraniem 200zl bez slowa o tym że ma zaplacic dostawe? Przygotuje 200zl a kurier powie ze 218zł.
@sentoxo: Bo pobranie to faktycznie 200zł. Jak wspomniałem, w 99% przypadków nadawca jest płatnikiem i do tego dostosowali komunikat. Zgłoś im buga, bo faktycznie powinni to uwzględnić.