Wpis z mikrobloga

Dlaczego Polacy nie potrafią korzystać z pasa rozbiegowego?

Standardowy scenariusz: kierowca zjeżdża na obwodnicę, ładnie się rozpędza do 40 kmh, potem 60 kmh, wjeżdża na rozbiegówkę, jest już 80-90 kmh. I NAGLE PO HAMULCACH. I toczy się 20 kmh. I tego nie robią turyści albo UA/BY. Lokalne tablice!

Taka sytuacja jest u mniej więcej od maja, na samym odcinku drogi nic się nie zmieniło. Rok temu nie pamiętam żebym coś takiego zaobserwował, a teraz prawie codziennie, a dużo nie jeżdżę.

#motoryzacja #samochody
sing - Dlaczego Polacy nie potrafią korzystać z pasa rozbiegowego?

Standardowy sce...

źródło: comment_1660031627Pxzs7A8Z6Sinhgg1A2o5Fg.jpg

Pobierz
  • 24
@msichal: jestem na tyle empatyczny że rozumiem kiedy młody kierowca nie potrafi idealnie dostosować prędkości, żeby zmieścić się między dwa samochody. Mi chodzi raczej o kompletny brak umiejętności wjazdu na obwodnicę. Tak jakby kierowca zupełnie się nie spodziewał, że nagle ktoś będzie jechał 100 km/h i nie wie jak się zachować - to jest bardzo niebezpieczne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sing: no ja jako młody kierowca się staram, ale czasem się zdarza, że pasy są krótkie, a że o s8 w Warszawie już nie wspomnę, chociaż tam to raczej wjeżdżając w niektórych miejscach trzeba się przystosować do 50km/h przy wjeździe xD
Standardowy scenariusz: kierowca zjeżdża na obwodnicę, ładnie się rozpędza do 40 kmh, potem 60 kmh, wjeżdża na rozbiegówkę, jest już 80-90 kmh. I NAGLE PO HAMULCACH. I toczy się 20 kmh.


@sing: Polacy zawsze tak jeździli. Zwyczajnie nasz naród jeszcze nie przywykł do ekspresówek i autostrad po tym jak byliśmy dzikimi stepami z leśnymi drogami 15 lat temu.