Wpis z mikrobloga

Dlaczego Polacy nie potrafią korzystać z pasa rozbiegowego?

Standardowy scenariusz: kierowca zjeżdża na obwodnicę, ładnie się rozpędza do 40 kmh, potem 60 kmh, wjeżdża na rozbiegówkę, jest już 80-90 kmh. I NAGLE PO HAMULCACH. I toczy się 20 kmh. I tego nie robią turyści albo UA/BY. Lokalne tablice!

Taka sytuacja jest u mniej więcej od maja, na samym odcinku drogi nic się nie zmieniło. Rok temu nie pamiętam żebym coś takiego zaobserwował, a teraz prawie codziennie, a dużo nie jeżdżę.

#motoryzacja #samochody
sing - Dlaczego Polacy nie potrafią korzystać z pasa rozbiegowego?

Standardowy sce...

źródło: comment_1660031627Pxzs7A8Z6Sinhgg1A2o5Fg.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@sing: Juz ci mowie czemu, kultura na drodze jest #!$%@? zadna, ile razy jade dostawczym to niekiedy ludzi równaja sie z mną byle bym musiał chamowac lub przyspieszac i ich wyprzedzać,dzbanów nie brakuje.Najbardziej mnie bawi ze gdy ja widze jak auto wjezdza na rozbiegówke to najczesciej zmienam pas zeby mógł jeszcze bezpieczniej sobie wjechać.
Mam wrazenie(przynajmniej w Trojmiescie) ze ludzie z laysow te prawka powyciągali.Jazda na suwak- brak, wyprzedzanie z
  • Odpowiedz
@sing: Takie sytuacje są rzadkie. Najgorsi są amatorzy którzy traktują rozbiegówkę jak gorący ziemniak który należy jak najszybciej opuścić. Ma taki 60km /h i ładuje się odrazu na prawy pas hamując na nim ruch. Później zdziwienie na wykopie że ludzie jeżdżą środkowym.
  • Odpowiedz
@sing: Bo wielu ludzi na S-kach i Autostradach pojawia się raz w roku i nie potrafią z tego korzystać. Te pasy są wystarczająco długie, by nawet gównem mającym 70 koni rozpędzić się do 90-100 km/h i płynnie włączyć się do ruchu. Zwykle też, jak jest miejsce ludzie jadący już główną drogą zmykają na lewy chyba, że nie ma jak, to wiadomo.

Nigdy nie miałem problemów z pasem rozbiegowym ale np.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Moisze: lepiej wyjechać mając 60km/h niż pozwolić żebyś był na pasie obok gdy mają już 90km/h a pas się kończy i muszą wyhamować do zera
  • Odpowiedz
@zibizz1: Oczywiście, że lepiej. Nadal jednak kierowcy nie ogarniają, że pas rozbiegowy służy nie tylko do włączenia się do ruchu, ale również do zminimalizowania różnicy prędkości, bo to najzwyczajniej w świecie kwestia bezpieczeństwa. No ale co się dziwić, skoro autostrady u nas to relatywnie nowy wynalazek i ludzie wyrabiający prawko X lat temu, zwyczajnie nie zostali nauczeni się po nich poruszać.
  • Odpowiedz
lepiej wyjechać mając 60km/h niż pozwolić żebyś był na pasie obok gdy mają już 90km/h a pas się kończy i muszą wyhamować do zera


@zibizz1: To trzeba kontrolować sytuację do okoła a nie ładować się z niedostateczną prędkością na lewy mając przed sobą jeszcze 2km pasa rozbiegowego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Moisze: to to to nie, każda sytuacja jest inna.
ostatnio jechałem jako pasażer i mój kierowca chciał uciec na lewy żeby wpuścić (co moim zdaniem jest bez sensu) więc jeszcze trochę przyśpieszył, ale jednak nie zmienił pasa bo miał auto w martwym polu i pięknie zblokował osobę wyjeżdżającą. Jeśli nie będzie współpracy na drodze to nie będzie dobrze.
  • Odpowiedz
@zibizz1: Ale wjeżdżający też musi obserwować co się dzieje na pasie który chce zająć, jak widzi że pas się kończy a szybko zbliża się pojazd i zostanie przyblokowany to powinien zredukować prędkość i przepuścić samochód. U nas niestety w takiej sytuacji kończy się to wjazdem prosto przed maskę pojazdu na prawym pasie
  • Odpowiedz
w Trojmiescie


@luji: ładnie trafiłeś lokalizację, stalkerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli co, kombinacja braku wyobraźni, strachu przed wciśnięciem gazu i braku doświedczenia na S-kach i autostradach?

Dziękuję za odpowiedzi, zamykam temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sing: po pierwsze to nienawidzę jechać na rozbiegówce za takim kretynem, który gdy ja się rozpędzam, by płynnie się włączyć, a on nagle po hamulcach, albo wlecze się 50 na godzinę. Po drugie widząc, że ktoś próbuje włączyć się do ruchu z rozbiegu w miarę możliwości staram się zmienić pas na środkowy lub lewy, by tamten sobie spokojnie się włączył.
  • Odpowiedz