Wpis z mikrobloga

każda podróż samochodem to jest walka o życia na polskich drogach przez bandytów którzy w rażący sposób łamią przepisy i stwarzają zagrożenie.

Dzisiaj tylko na trasie 100km miałam 5 sytuacji zagrażających życiu. Wyjeżdżanie na czołówke, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, omijanie wysepek z przejściem dla pieszych podczas wyprzedzania z lewej strony (tak #!$%@? xD).
o dziczy która siedzi na dupie albo trąbi gdy jedziesz 50 w zabudowanych na drodze powiatowe to nawet nie chce mi się strzępić ryja.

postanowiłam od dzisiaj zgłaszać wszystkie tego typu sytuacje dlatego poszukuje dla siebie wideorejestratora na przód i tył. Doradźcie jaki kupić i jak zgłaszać tych drogowych patusów. Czy takie nagranie wysłane na policje wystarczy i jaka jest szansa na ukaranie?

#polskiedrogi #auto #motoryzacja
Pobierz Kwalczak106 - każda podróż samochodem to jest walka o życia na polskich drogach przez...
źródło: comment_16599682956C0ve1Toz0Cp8iOTa5fyDq.jpg
  • 14
Dzisiaj tylko na trasie 100km miałam 5 sytuacji zagrażających życiu.


@Kwalczak106: Jak to się dzieje, że niektórzy mają 1 sytuację grożącą obcierką na parę miesięcy, a inni mają 5 sytuacji zagrażających życiu w ciągu godziny-dwóch jazdy? ¯\_(ツ)_/¯

A rejestrator, polecam Viofo A129 przód + tył. U mnie działa dobrze, choć nie mam w ogóle nic godnego nagrywania. Kupiłem głównie przeciwko dzbanom, którzy potrafią przerysować auto na parkingu i uciec.
@alteron:
to może ty zacznijcie jeździć zgodnie z przepisami xD
a potem się słyszy od #!$%@? o trumnach na kółkach
to że wam się uda 20 razy wyprzedzić na trzeciego i zjechać w ostatniej chwili to nie znaczy ze za 21 też wam się uda i przy okazji #!$%@? rodzinę z dzieckiem

zrobiłam tysiące kilometrów po Europie i co mnie zdziwiło to mandat karny za przekroczenie 3km/h
kieszeń zabolała więc od
pozostaje kwestia zgłaszania wykroczeń
Jest jakaś dedykowana apka?
oraz czy video na którym jest moja prędkość powiedzmy 90kmph i ktoś wyprzedza mnie z drodze z ograniczeniem do tej prędkości będzie wystarczającym dowodem do ukarania mandatem?
czy video na którym jest moja prędkość powiedzmy 90kmph i ktoś wyprzedza mnie z drodze z ograniczeniem do tej prędkości będzie wystarczającym dowodem do ukarania mandatem?


@Kwalczak106: nie. Na podstawie nagrania można ukarać za np. wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu. Do pomiaru prędkości wymagane jest certyfikowane urządzenie.