Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej mieli z tagu #fotografia mam problem z Sony a 6000 plus lampa błyskowa meike mk320 flesz działa za szybko i robi zdjęcie po błysku wie ktoś jak to ustawić?
  • 7
@Sisal: z tego co widzę na forach, to niektórzy sugerują wyłączenie ustawień red eye detection i face detection. ja jeszcze spytam, może dość banalnie - piny się zgadzają w lampie i stopce?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wydaje mi się że błyska za wcześnie, nawet jak włączam stałą lampę to jest ciemno bo gaśnie w chwili otwierania migawki (sic) szybciej niż 1/ 160 nie da się ustawić. .... Muszę to zawieść do jakiego serwisu bo lampę kupiłem wraz z aparatem chwilę temu na olx i już nawet telefonu do starego właściciela nie mam żeby o to zapytac.
@Sisal: Dobra, ekran lampy, a konkretnie te "strzałki", sugerują, że robisz zdjęcia na 2 kurtynę (po angielsku 2nd / rear curtain). W takiej sytuacji błysk jest wyzwalany pod koniec wyzwalania migawki. Próbowałam jak najwolniej odtworzyć video, żeby to jakoś zobaczyć, ale sama nie wiem. Ekran na to wskazuje :P To by raczej tłumaczyło dlaczego zdjęcie jest ciemne, bo z tego co mi wiadomo, to do 2 kurtyny używa się też dłuższego