Wpis z mikrobloga

Uwaga to jest 2gi post który ma na celu poprawę jakości mizernego życia moich przyjaciół tagu #przegryw oraz #neet

Sen ma ogromny wpływ na wasze życie. Wy snu oczywiście nie szanujecie, tak samo jak swojego ciała czy swojej rodziny czy kobiet, czy wielu innych rzeczy. Ale dzisiaj skupmy się na śnie.

Sen nie tylko odpowiada za naładowanie waszych baterii, ale też dzieje się wiele innych fantastycznych procesów które mają ogromny wpływ na wasze życie. Proces uczenia się dzieje się podczas snu na przykład.

Poza samym procesem uczenia się dzieje się też proces terapeutyczny - proces dzięki któremu wasz mózg układa sobie mapę świata na nowo. Następuje proces łączenia ładunku emocjonalnego z doświadczeniami które przeżyliście, ale także process odłączania tych negatywnych zdarzeń i emocji - ten proces pomaga wam iść do przodu i nie być zblokowanym w kontaktach z kobietami tym że Kaśka powiedziała że masz krzywą japę. Faza rem to wasz codzienny terapeuta, wystarczy iść wcześniej w nyny.

Podsumowując, dobre spanko jest krytycznie ważne, dla waszego zdrowia psychicznego i w hodowli małego chada którym kiedyś się staniecie.

Dodatkowo ważnym aspektem jest to, żeby zsynchronizować w miarę możliwości wasz biologiczny dobowy z cyklem dobowym ziemi. Więc chodzić spać wcześnie i w nocy spać zamiast dotykać pisiorka pod kołderką do chińskich bajek.
Kolejnym aspektem który ważne jest żeby wprowadzić to regularny sen, czyli w miarę możliwości 6-8h dziennie, zamiast 4 - 9 - 5 - 4 -10 itd. Pozytywne efekty zauważycie już na 2gi dzień po porządnym spanku.

Co jeżeli przegryw nie może zasnąć, bo wieczorami trapią go jego smutne myśli?
Na jutro niezależnie o której zaśniesz nastaw sobie budzik na 7:00. Jak wstaniesz rano to wyjdź z domu na kilkuminutowy spacer. (rób tak conajmniej kilka dni pod rząd). Musi to być rano i musi być na zewnątrz, bez żadnych okularów przeciwsłonecznych.
No i ogranicz siedzenie przed monitorem, o 22:00 już ma Cię nie być.
Książka do łóżka zamiast telefonu, i dobrej nocy. Jutro rano powtórka ze spacerem.
W kilka dni sobie jesteście w stanie wyregulować w ten sposób wasz roz****ny monsterkami organizm.

Jeżeli robicie tak jak mówicie, czyli siedzicie przed kąkuterem do późna a rano ledwo żyjecie, albo wstajecie o 14, to wasza szansa na osiągnięcie czegokolwiek pozytywnego tego dnia jest bliska 0. Dzięki dobremu nyny wasze życie poprawi się na wielu jeżeli nie na wszystkich płaszczyznach.


Zachęcam do szukania takich informacji na własną rękę i wołania mnie kiedy macie coś wartościowego do powiedzenia.

Pozdrawiam i smacznej kawusi ʕʔ

#przegryw #neet #blackpill
  • 10
@cyk_w_komkuter: Bardzo ciekawe i interesujące informacje, dzieki za dobre podejscie do smutnych zab na tagu. Zawsze uważałem ze jedną z dobrych stron tego tagu jest wlasnie wymiana wartosciowych informacji. Sam staram sie jak mogę dbac o higienę snu i również uważam że ma on duzy wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Akurat jestem w takiej pozycji ze nauczyłem ciało regularnie budzic sie do pracy z rana idealnie bez budzika takze raczej chodzę
@cyk_w_komkuter: Ciężki do osiągnięcia ideał, bo ciężko kłaść się spać, jak za oknem jeszcze jasno, by wyrobić te 8 godzin, ale akurat sen jest ważny, ale można go zastąpić skończoną ilością kofeiny, o ile nie planuje się dożycia starości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cyk_w_komkuter: Odpowiedz jeszcze co w przypadku gdy ktoś obudzi się po 5/6h a potem nie może już zasnąć? Mam próbować zasnąć do skutku (target 7h), czy już wstać?

P. S. Ogólnie dobry post, z konkretnymi radami, uzasadnieniem i ustosunkowaniem się do potencjalnego problemu. Zauważ, że gdybyś tylko wyszydzał czyjś nieregularny sen, to zamiast skupiać się nad przekazem, odbiorca taki jak ja skupiłby się nad odparciem ataku. Zaobserwuj, że tak się właśnie
@TrzyZnaki:

co w przypadku gdy ktoś obudzi się po 5/6h a potem nie może już zasnąć?


No to nic, czasem można pospać trochę mniej a czasem trochę więcej. Ważne jest żeby nie było skoków ze skrajności w skrajność. Nie ma też określonej ilości ile ktoś powinien spać, jeżeli śpisz 6h i jesteś wypoczęty to znaczy że Tobie tyle wystarcza, ktoś inny może potrzebować więcej, nie ma reguły.

Zauważ, że gdybyś tylko
@cyk_w_komkuter: Ok, to spróbuję wstać po 30 min braku snu od takiego obudzenia się, bo do tej pory próbowałem na siłę wrócić do snu i traciłem tylko czas. Może faktycznie mój organizm miał już wtedy wystarczająco dużo snu. Dzięki.

Nie do końca rozumiem, podejrzewam że sugerujesz żebym nie wyszydzał przegrywów?

Mnie to jest obojętne czy ze mnie szydzisz, najczęściej po prostu w ogóle nie zrozumiem przekazu, a nawet jak zrozumiem to
@TrzyZnaki: ano, może tak być jak mówisz. Moje podś#!$%@? to jest cena którą neety i przegrywy muszą zapłacić za wartościowy content który im zaserwuje. Może tak zostanie, a może się coś zmieni w przyszłości, nie mam planów. Natomiast planuje za jakiś czas wysmażyć kolejnego posta tego typu więc bądź czujny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do reakcji / lajków / komentarzy no to aż tak mi