Wpis z mikrobloga

@Bratkello: Wieszano wtedy psy na rządzie Cimoszewicza, ale czy gówniany AWS poradziłby sobie z taką sytuacją lepiej? Wątpię. Całe szczęście, że prezydentem został po raz drugi Kwaśniewski, bo inaczej nie wiadomo, czy Polska weszłaby do UE.
  • Odpowiedz
@Bratkello: ale mi sie flashbacki wlaczyly. Pamietam dokladnie poczatek powodzi - 16 letni ja z kumplem Wojtkiem pojechalismy na rowerach w okolice placu spolecznego/mostu grunwaldzkiego i patrzylismy jak podnosi sie woda. Momentalnie w pare minut musielismy spierdzielac,bo zaczelo zalewac ulice...Potem sypalismy worki z piaskiem, umacniajac waly przy wiadukcie kolejowym na ul. Powstancow Slaskich. Oprocz tego ludzie...
  • Odpowiedz
@jednopostowiec: @jednopostowiec: Normalne paliwo silnikowe; potocznie etylina - ówcześnie barwili ją na żółto. Dodawano do niej tetraetyloołów przez co ten ołów podnosił liczbę oktanową. Można było zwiększyć stopień sprężania paliwa więc spadało trochę zużycie i wzrastała moc. To takie duuuuuże uproszczenie.
  • Odpowiedz
@Bratkello: Ehh - byłem jeszcze młody, ale pamiętam powódź we Wrocławiu. Jak ludzie z piaskownicy brali piasek i wrzucali do worków, albo jak mój tata zakładał worki od śmieci na nogi i szli do znajomych ( ͡° ͜ʖ ͡°) (my śródmieście, aż tak bardzo nie ucierpieliśmy).
  • Odpowiedz