Wpis z mikrobloga

Minął 45 (z 69) dzień wakacji.

NAJTRAGICZNIEJSZY DZIEŃ TYCH WAKACJI

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 9 wypadków śmiertelnych w których zginęło 14 osób
238 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
245 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
22 osoby zmarły w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyły

Czyli w trakcie wakacji w 238 wypadkach zginęło w sumie 267 osób

W poprzednich latach statystyki po 45 dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
5 wypadków śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
294 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
295 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.

Dwa lata temu:
4 wypadki śmiertelne w ciągu ostatniej doby
274 wypadki śmiertelne od początku wakacji
276 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto ze wczoraj:
435 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
15438 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

65 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
3167 wypadki drogowe od początku wakacji

83 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
3690 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
2 utonięcia w ciągu ostatniej doby
100 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

#smiertelnewypadki
absoladoo - Minął 45 (z 69) dzień wakacji.

NAJTRAGICZNIEJSZY DZIEŃ TYCH WAKACJI

...

źródło: comment_1659951992lmysARwoxxdpICq6aaROBM.gif

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
czy w tej albo poprzednich edycjach był chociaż jeden dzień kiedy nikt nie zginął?


@Krzysiauke: W całym 2021 roku było tylko kilka takich dni (ale nie w wakacje). Pisałem o tym w komentarzu w tym miejscu

czy można zrobić podsumowanie w jakich dniach tygodnia było najwięcej wypadków z podziałem na lipiec i sierpień?


@smetan1: Raczej nikt tego nie zrobi. Jedyne co mogę Ci pokazać to statystyki wypadków za
Salido - > czy w tej albo poprzednich edycjach był chociaż jeden dzień kiedy nikt nie...

źródło: comment_16599763701hNJL6qP7hunR45ydvctBa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@matkop89: XC90 słynie ze swojego bezpieczeństwa, ponoć nie było nigdy ofiar śmiertelnych. Pewnie cokolwiek co jest wielkie, wysokie. Kiedyś był przypadek co chłop pijany jechał jakimś suvem czy pickupem po pijaku pod prąd w Polsce i zabił całą rodzinę a sam wyszedł bez szwanku.
Niestety no nie każdego stać i nie każdy chce jeździć jakimś paliwożernym bydlakiem. Na ratunek przychodzą te wszystkie coraz to nowsze systemu które są w nowszych
  • Odpowiedz
@Salido 7. Ladnie napisane: stracił panowanie nad pojazdem.. ile on musiał zapied*lać że silnik wypadł z tego merca? Przecież to była E W210 to kawał maszyny, zadne tam Laczeti czy CitiGo.
  • Odpowiedz
@absoladoo: zastanawiam się czym kierują się ludzie, którzy obserwują ten tag i czytają te wpisy. Czy czyjeś życie jest lepsze od czytania takich informacji? Czy oglądając wiadomości lubicie słuchać o śmierci, gwałtach i zabójstwach? Bo ja strasznie tego nie lubię.
Od dzisiaj blokuje to gówno, bo za często mi wyskakuje na mirko, a pozostałym dla zdrowia psychicznego polecam to samo
  • Odpowiedz
@redorbiter:
Nie uważam żeby ktokolwiek z czytających ten tag czerpał satysfakcję z obserwowanych liczb.
Ja sam udostępniam te dane żeby uświadamiać ludzi, że na drodze jest wiele niebezpieczeństw.
Moje życie jest lepsze, że tu pisze i, że ktoś to czyta, a ty jesteś ignorantem i elo
  • Odpowiedz
@absoladoo: rozumiem, że czerpiesz satysfakcję z tego, co robisz, natomiast jest też druga strona medal i jest nią przesyłanie złych emocji w stronę odbiorców. Według mnie bardzo mało z tego uświadamiania ludzi, a bardzo dużo straszenia śmiercią i żerowania na emocjach. Warto byś o tym pomyślał, choć pewnie masz już wyrobione stałe i niezmienne zdanie
  • Odpowiedz
@redorbiter:

bardzo dużo straszenia śmiercią i żerowania na emocjach

Jeśli ktoś to odbiera w ten sposób to dla mnie też jest ok bo w zabudowanym pojedzie 60km/h a nie 80

przesyłanie złych emocji w stronę odbiorców

Uczestniczenie w ruchu drogowym to nie jest przedszkole żeby było miło i żeby wszyscy się kochali
  • Odpowiedz
Uczestniczenie w ruchu drogowym to nie jest przedszkole żeby było miło i żeby wszyscy się kochali


@absoladoo: tak, ale jesteśmy na mirko, a nie w szkole ruchu drogowego. Tutaj Twój przekaz idzie do wszystkich, a nie tylko do zainteresowanych (tak długo jak nie dadzą tagu na czarno)

Jeśli ktoś to odbiera w ten sposób to dla mnie też jest ok bo w zabudowanym pojedzie 60km/h a nie 80

przybijasz ludzi,
  • Odpowiedz
  • 3
@redorbiter Nie chcesz to nie czytaj i żyj w swoim wyidealizowanym świecie gdzie wolno przekazywać tylko dobre wieści, a nie twarde fakty.
Ja się bardzo cieszę, że dużo ludzi to czyta, prawie 200 plusuje, a liczba wypadków rok do roku spada. Tyle ode mnie.
  • Odpowiedz
Jest lux. Badania w pracy przechodzę śpiewająco. Wada się nie powiększa. Dyskomfortu nie odczuwam. Podtrzymuje zdanie że to najlepiej wydane pieniądze w moim życiu ()


@absoladoo: gdzie robiłeś i za ile? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@redorbiter: imo jest pewnie jakaś podświadoma, niekontrolowana reakcja, mijając wypadek, że Tobie udało się go uniknąć i nie Ciebie zeskrobują właśnie z asfaltu.
Każdy sposób na zwrócenie uwagi na patologie na polskich drogach jest dobry.
  • Odpowiedz