Wpis z mikrobloga

Który kraj jest lepszy do życia Korea czy Japonia? Niedawno Korea przegoniła Japonię w GDP per capita, a więc bardzo dobrze się rozwija koreańska gospodarka, do tego w dzisiejszych czasach popularność Korei gigantycznie przerasta tą, którą Japonia ma, a co do kobiet to koreanki różnią się od japonek w samym wyglądzie, ale generalnie to koreanki ładniej wyglądają od japonek
#korea #japonia #azja #azjatki #koreanka #korea #japonia #kpop
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkoponsfw: Korea jest bardziej amerykańska czyli bardziej zachodnia czyli bliższa nam. Japonia ma swoje dziwactwa i gdyby nie okupacja to byliby nam bardzo obcy.

@LukasUK: i Japończycy są zajarani Chopinem. Ale to chyba tylko tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkoponsfw: w ogóle kiedyś to japoński przemysł był bardzo dobry. Teraz koreański. Patrz choćby na Samsunga. Ostatnio Polska jakąś broń od Korei na kupować (samoloty i czołgi). Też prawdopodobne, że z Koreą podpiszemy kontrakt na elektronownie atomowe i od przekazanie wiedzy.

Jak zdecydujesz się na Koreę, a za kilka lat Polska i Korea będzie mocno współpracować, to przypomnij się. Może wpadnę :D
@tylkoponsfw: Będziesz się męczył w Japonii, bo albo dla nich będziesz egzotycznym przyjezdnym, albo jak mocno się zaklimatyzujesz, to będą wymagali od ciebie tego samego, co od siebie.
@tylkoponsfw: dlaczego Korea jest lepsza od Japonii:
- bardziej "zwesternizowana",
- Koreańczycy są bardziej otwarci do zagraniczniaków
- mają alfabet,
- nie ma klęsk żywiołowych
dlaczego Japonia jest lepsza od Korei:
- Japończycy mają wyższy poziom kultury
- Łatwiej znajdziesz Japonkę żonę niż Koreankę
- Japonii nie da się podbić, a Koreę już tak (Kim wchodzi z północy i jest kaplica)
- Japonia wydaje mi się bardziej gościnna od Korei. Koreańczycy
@tylkoponsfw: Kulturalnie będzie Ci bliżej Japończyków. Ja lubię Japończyków, bo dużo więcej jest tam takich ludzi, jak ja, którzy mocno różnią się od społeczeństwa. W korei dla mnie wszyscy byli tacy sami. Zwłaszcza mężczyźni to rak srogi. Koreanki i Japonki mają już podobny mental, może te pierwsze poważniejsze.

Dużym minusem byłoby dla mnie to, że w Korei praktycznie jesteś skazany na życie w bloku/wieżowcu. W Chinach podobnie.
Pobierz K.....n - @tylkoponsfw: Kulturalnie będzie Ci bliżej Japończyków. Ja lubię Japończykó...
źródło: comment_1659939654UW2yVQxvBjSDGj8SD2euvM.jpg