Wpis z mikrobloga

DAX Futures - zasada ograniczonego zaufania (do siły popytu).

Było wszystko co miało być. Wybicie w górę, cofnięcie do 13362, żeby zabrać się na pokład i później całkiem dobrze zbudowany wzrost. Tylko piątek mocno skomplikował sprawy. Tragedia kupującym się jeszcze nie stała, ale popytowy układ z dziennego trzeszczy.
Odwrócenie wzrostowego kierunku wyraźnie widać na wykresie godzinowym. Tam lekko rozciągnięta formacja RGR zapoczątkowała coraz niższy układ dołków. Żeby popyt zanegował ten układ, powinien znaleźć determinację do szybkiego wyjścia nad 13720, ale to niestety podaż ma niewykończony ruch z celem w okolice 13470 punktów.
Jeśli zerkniemy teraz na dzienny, to zaczyna to przypominać niewykorzystaną szansę z przełomu maja i czerwca (zielone prostokąty). Tam odwrócona RGR zakończyła się realizacją w 1/3 zasięgu i przejściem w „formację wodospadu” (tam odwrót też był bo głowie z ramionami na godzinówce).
Jeśli trzymamy się hipotezy, że rynek nadal przebywa w bessie, to bycze układy będą częściej negowane, tak jak w hossie "podażowe fusy" częściej dają w łeb.
Myśląc o handlu pod ten bałagan można zagrać S po 13620, SL 13720 i TP 13470, jednak tutaj bardzo „nie spina się” stosunek zysku do ryzyka, więc mądrzej albo całkowicie ten deal odpuścić, albo zamiast TP wrzucić SL na BE i „niech się dzieje wola nieba”.
Gdyby kupujący jakoś sobie z tym poradzili, to kolejne S przy 14021, SL 14155 TP 13200.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 1 pozycję długą, na której zarobiłem 107 punktów. Mimo fajnego wejścia zdecydowałem się docisnąć stopa i przeskoczyć na krótką pozycje na ropie. Po dociśnięciu wyleciałem z tymi 107 punktami i początkowo plułem sobie w brodę, ale ostatecznie z ropy wyciągnąłem równowartość 589 DAXowych punktów. Dziś zacząłem urlop, więc pewnie rzadziej będę zerkał na rynek.

Historia wpisów po sznurku:
20 lutego 21 lutego 23 lutego4 marca 6 marca 13 marca19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 29 maja 5 czerwca 12 czerwca 19 czerwca 26 czerwca 3 lipca 10 lipca 15 lipca 17 lipca 24 lipca 31 lipca

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
Pobierz DJ007 - DAX Futures - zasada ograniczonego zaufania (do siły popytu).

Było wszystk...
źródło: comment_16598966945u8gzab7hTDInwx6FBmYWv.jpg