Wpis z mikrobloga

Mireczki z #motoryzacja #samochody #komis
Pytanie mam odnośnie sprzedaży auta. Mam samochód do sprzedania, ale nie chce mi się bawić w gadanie z ludźmi, wystawianie ogłoszenia itd.

Jakie mam możliwości pozbycia się tego samochodu? Wartość to ~10k zł (opel astra h gtc, 1.9cdti, 150km, 2006 - technicznie zadbany, wizualnie nie).
1. Pewnie mogę sprzedać przez komis - i tutaj pytanie: ile zazwyczaj prowizji bierze komis?
2. Sprzedaż do komisu, i znów: o ile zaniżają % cenę samochodu?
3. Jakieś inne pomysły?

Będę wdzięczny za pomoc miraski!

#sprzedamopla
  • 6
@gpctlvt: Możesz się udać do komisu i powiedzieć, że chcesz powiedzmy 9k, oni rzucą sobie 12k w ogłoszeniu, jak sprzedadzą za 11k to są 2k na plusie. Mój znajomy ma jeden z większych komisów w Polsce i tak robi, jak im odsprzedasz to zaproponują 7-8k, jak dobrze pójdzie :) Są firmy współpracujące z otomoto, które odkupują auta, ale tutaj także kokosów nie dostaniesz, ja na twoim miejscu zrobił bym krótkie ogłoszenie,
Możesz się udać do komisu i powiedzieć, że chcesz powiedzmy 9k, oni rzucą sobie 12k w ogłoszeniu, jak sprzedadzą za 11k to są 2k na plusie.


@gpctlvt: @Trusky92: w komisie zaproponują mu max 6-7 za auto warte 10k. To jest ich zarobek, cenę dostanie z czapy. Jak się nie chce bawić to ok, ale za te parę tysięcy pomęczył bym się z kupującymi mimo wszystko

daj normalną cenę, napisz prawdę
@p1p2p3p4: Mirku tutaj są fotki. Byłem na myjni bezdotykowej, ale okazało się że chu**wo umyłem i są zacieki...
Powtórzę to w tygodniu i wrzucę Ci lepsze zdjęcia jak będziesz zainteresowany. Tymczasem dzisiaj zrobione na szybkości:
https://we.tl/t-FZEu63jZ8r

Z ciekawostek:
Przegląd techniczny robiony jakoś miesiąc temu, gość powiedział że jest pod wrażeniem stanu technicznego samochodu (że bardzo dobry jak na wiek i przebieg), bo nie wyglądał jakby miał być dobry :D
Przejechane ~310