Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@gipson_90: co innego transport w takim kubku albo worku z Azji czy hurtowni, co innego gnicie w nim tygodniami, szczególnie jak piszesz o zmienianiu wody co kilka dni, bo to już ciężko nazwać wodą, a raczej koktajlem ze związków azotowych. Zazwyczaj potem ktoś kupuje takiego bojownika i wsadza go do kuli albo 5l akwarium i myśli że to nie wiadomo jakie królestwo, bo przecież w zoologu miał mniejsze i żył, a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mroczny_Piskacz: To są bojowniki, te ryby oddychają powietrzem atmosferycznym i nie pobierają go z wody. One teoretycznie mogły by przeżyć zawinięte jedynie w wilgotny ręcznik.

@whiskas: pobierają, jeszcze jak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Betta splendens ma funkcjonalne skrzela, a powietrza atmosferycznego nie pobiera obligatoryjnie, tylko fakultatywnie, w zależności od natlenienia wody
@Miriamele mamy biznes rodzinny od 16 lat i tyle lat sprzedajemy bojowniki. Nie jestem właścicielem ani pracownikiem, jedynie mamy hurtownie w moim domu rodzinnym.
Woda w której są trzymane jest regularnie zmieniana, jej ph jest korygowany kwasem gdyż mamy wodę w kranie zbyt zasadową dla ryb, więc do wiadra wody które potem trafia do rybek wpuszcza się kilka kropel kwasu aby ustanowić ph odpowiednie dla preferencji rybek.
Jeśli u rybek zauważa się
Pobierz
źródło: comment_1659881754Jdu9D4RiGJ4Yw8Lww9Xo20.jpg
okrutne to jest trzymanie ludzi w mieszkaniu 50 m2 które na dodatek muszą kupić za ponad pół miliona.


@Positano1: nikt nikomu nie zabrania mieszkać ze starymi jak ci maja większe mieszkanie
nikt nikomu nie zabrania zarabiać więcej
nikt nikomu nie zabrania znaleźć mieszkania i pracy w miejscowości 20k mieszkańców a nie pchać się do miasta wojewódzkiego
@Miriamele: niestety ale nawet czytać nie umiesz

Ważne tylko żeby miały regularnie zmienianą wodę co kilka dni

Woda nabiera kolorów po przeszło tygodniu, po półtora tygodnia bez zmiany wody rybki zaczynają zdychać. Dlatego wodę się zmienia CZĘŚCIEJ niż raz w tygodniu.
Jutro będą miały zmienione gdyż widać że woda w kubku nie jest już krystalicznie przejrzysta, a taka ma być aby choćby klienci Nas odwiedzający widziały że trzymamy towar w dobrych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gipson_90: szkodliwe związki podtruwają ryby ustawicznie, jeśli ryba zdycha to nie dlatego, że te związki się nagle w wodzie pojawiły (kolorki xd), tylko że mechanizmy kompensacyjne organizmu już nie były w stanie sobie radzić. A jeśli ryba zdycha JUŻ po 1,5 tygodnia, to znaczy że pływała w ultra syfie i nie ma co się dziwić jak tam nawet litra wody nie ma.
@Miriamele: starałem się wytłumaczyć zrozumiale dla każdego, więc czepiasz się o "kolorki". Cały czas piszesz o ULTRA SYFIE, a ja wyjaśniam ze takiego ultra syfu nie ma gdyż ŻADEN hodowca do takiego stanu nie doprowadzi, wodę się wymienia co kilka dni aby właśnie miały ryby DOBRE warunki co już wyjaśniłem.
Piszesz o złych i patologiach jakby to była norma, już także wyjaśniłem że to nie jest norma bo każdy taki w
@JANIEZOLTY: Ja tyle z tymi rybkami mam wspólnego, że biznes jest w moim domu i należy do mojej rodziny, ja nawet nie jestem pracownikiem, ale przez 16 lat co nieco się nauczyłem.
Mamy jedną z najlepszych firm w branży w województwie o najlepszych warunkach ryb , klienci Nas odwiedzający są zachwyceni świetnym stanem akwariów i trzymanego asortymentu.
Jakbyś NAS, w sensie biznes który prowadzi moja rodzina porównał do innych, którzy dalej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gipson_90: twój biznes nie opiera się na tym, aby zapewnić najlepsze warunki, dla jak najdłuższego życia rybek, tylko jak najniższy koszt przetrzymania rybek, do czasu ich sprzedaży, co udowadniasz swoimi szkodliwymi wpisami. Nie można mieć szacunku dla ludzi meczących zwierzęta!
@JANIEZOLTY: NIE MÓJ BIZNES jak wyjaśniłem, koszt MA być jak najniższy, ale asortyment nie ma przetrwać tylko przetrzymania na hurtowni ale także potem żeby przeżył w sklepie i jak najdłużej żył u klienta.
Rybki które by zdychały zaraz w sklepie po opuszczeniu hurtowni albo zaraz u klienta po opuszczeniu sklepu nie jest sytuacją korzystną ani dla hurtowni ani dla sklepu, powtarzam już jak mantrę że dobre warunki są ważne dla prowadzenia
@Kressska: powielasz schemat rodem z polskich for akwarystycznych. Nie wiadomo skąd to się wzięło. Poszukaj na youtube po angielsku. Mnóstwo ludzi zaklada kule i to nie Tylko dla bojownika ale też innych ryb. Tutaj facet rozprawił się z przeciwnikami kul. Polecam obejrzeć. Sam założyłem dla bojownika kule i co lepsze udało mi się go rozmnożyć xD
Głównie chodzi o rozmiar ja mam taką wielka z tediego i obsadzona roslinami z podłożem