Wpis z mikrobloga

Jak Chorwacja to pewnie nie był za duży


@Nessiteras_rhombopteryx: No ja Cie prosze :P
Na chorwacji bywalismy juz duzo razy ale na czesci kontynentalnej. Tym razem pojechalismy na wyspe Rab.

Na kontynencie to plaze kamieniste (dla mnie bajka) a na wyspie to pisek. I tam pod prysznicem zjawil sie taki bydlak. Wstajesz rano zaspany, idziesz sie odlac i widzisz takie cus. Moze jest tak jak mowisz - duzy nie byl. Ale
@Anofus69: Nope IIRC tsten byl bardziej pod czarny. A na pewno mial szczypaczki duuuzo wieksze. rzeklbym nawet ze nieproporcjonane do calosci. Doczytalem ze nie jest jadowity a szczypaczek uzywa do kopania w ziemi.
@gorzki99: owszem, jest taka zasada że jak ma szczypce ogromne w porównaniu do ogona, to jad ma słaby, i vice versa. A pokazałam zdjęcie tej pani, bo ona to typowo chorwacki skorp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gorzki99: no euscorpius cf tergestinus jak byk, rodzaj euscorpius spp. jest bardzo powszechny w chorwacji i ich widok pod prysznicem jest czymś banalnym do przewidzenia, bo te #!$%@?ńce uwielbiają wysoką wilgoć i ciepełko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkoda kumpeli i jej fobii, ale skorpy nie kłują co popadnie by zmarnować swój cenny jad który służy im do polowania, a te wolą szybko #!$%@?ć, a mają przyspieszenie (
@Anofus69: Tu juz nie chodzi o fobie. Tu chodzi bardziej o warunkibspotkania i czas. Inaczejjak widzisz takie bydle gdzies pod kamieniem w lesie a inaczej jak pod wlasnym prysznicem z rana jak jeszcze nie do konca wstales :)). Inna sprawa ze to byl juz nasz kolejny wypad na chorwacje a pierwszy scorpy :) nie spodziewalismy sie. Noale pierwszy raz bylismy na wyspie a nie kontynencie :)
@gorzki99: doskonale was rozumiem, sama bym sie zesrała jak bym znalazła zwierzaka którego nie jestem w stanie zindeksować i nie wiem czy mnie nie zabije czy tylko #!$%@? na mój widok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale te skorpy są powszechne w całej chorwacji, i tej kontynentalnej i na wyspach, a radą od mnie będzie, żeby się takich zwierzątek spodziewać w wilgotnych ciepłych miejscach, albo gdzie mogą się