Wpis z mikrobloga

Kilka lat temu zrobiłem pierwsze podejście do nauki programowania w języku python. Kupiłem jakieś książki, zacząłem czytać i jakoś się zniechęciłem po przerobieniu ledwie kawałka materiału. Problemem był fakt, że ciężko nic nie umiejąc znaleźć pomysł na aplikację, którą taki początkujący potrafi napisać, a klepanie przykładów z książek czy kursów jest mało ekscytujące. Nauczyłem się tylko kilku najbardziej podstawowych rzeczy i temat porzuciłem.

Teraz postanowiłem zrobić drugie podejście. Znalazłem na githubie bibliotekę do gry przeglądarkowej ogame i wymyśliłem, że napiszę bota, który sam będzie grał w grę. Było mi dość trudno rozkminić jak w ogóle z tej biblioteki korzystać i nadal potrafię użyć tylko części funkcjonalności jakie ona oferuje, ale już coś drgnęło i napisałem pierwszy program, który działa i nie jest to jakiś kilkulinijkowy skrypt. Naklepałem już prawie 2k linii kodu a bot posiada już podstawowe funkcje:

- buduje kopalnie i elektrownie na planetach,
- rozwija badania,
- kolonizuje nowe planety,
- wysyła floty na ekspedycje

Chcę dorabiać kolejne funkcje, ale też rozwijać aplikację w takim kierunku, by się czegoś nowego nauczyć. Teraz chcę dorobić do bota obsługę bazy danych mysql i zapisywać w bazie dane planet, poziomy budynków, badań i inne bzdety żeby następnie zrobić prostą stronkę w html i te dane z bazy jakoś na stronie prezentować. W tej chwili nie ogarniam nic z html i sql, ale jakoś chyba pójdzie.

#python #naukaprogramowania
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Augustin_Pedroza_Espinosa: nieźle, python wciąga mocno jak używasz go do czegoś co interesuje cię ekstra.

Ja 3 lata temu rozpocząłem naukę programowania właśnie python + kryptowaluty bo tym od lat się hobbystycznie interesowałem.

Po 2 latach spędzania na to sporej ilości wolnego czasu i pisania open-source kodu zacząłem tym utrzymywać rodzinę :).

Kupę frajdy życzę, reszta przyjdzie sama :).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gokihar: trochę #!$%@? wi ;D. Zakotwiczylem się mocno w jednym crypto community i utrzymuje się z pisania różnych aplikacji czy skryptów. Zazwyczaj przedstawiam swój projekt etc i dostaje na to funding, czasami spłynie jakas hojniejsza dotacja.

Pracowałem 5 miesięcy normalnie jako python developer na kontrakt, ale stwierdziłem że póki mogę się utrzymać z robienia czegoś co lubię to będę się starał to ciągnąć.