Wpis z mikrobloga

Odnośnie tego wpisu o wyburzeniu pomnika "zwycięstwa i braterstwa broni" w 1996 roku w Siedlcach. Zaciekawił mnie temat i udało się znaleźć jeszcze artykuł w tygodniku siedleckim z 2010r.

https://www.tygodniksiedlecki.com/g9361-slady.po.pomniku.wdziecznosci.i.braterstwa.broni-0-1.htm

Niektóre komentarze przerażają:

Rozbierali w popłochu i w stresie z dziwną nienawiścią w oczach byłam tam i widziałam kto to robił, zachowywali się arogancko to tych, którzy pytali się co komu ten pomnik przeszkadza, przecież to pomnik braterstwa. Bo w końcu to Rosjanie nas wyzwolili to Rosjanie zginęli na naszej ziemi oddali życie za Siedlce. Ci co rozbierali to myśleli,że zmienią historię ale prawda zawsze będzie na wierzchu. Bardzo się cieszę,że ci co rozbierali nie zrobili kariery. Jeszcze w zębach przyniosą spowrotem.


Jest mi niezmiernie wstyd za ludzi którzy przyczynili się do takiego poszanowania żołnierzy radzieckich oni walczyli za nasze miasto i ich nie obchodziła polityka i stalinizm zginęli prości ludzie a te (...) co tak zacięcie przyczynili się do rozebrani powinni ponieść jakieś konsekwencje.Wystarczyło przenieść ten pomnik na Cmentarz żołnierzy radzieckich


No cóż, tepy nacjonalizm wział górę, tolerancji zabrakło. Bardzo przykro. Przeniesienie na cmentarz zołnierzy radzieckich to dobry pomysł.

A gdzie siedlecka lewica, dlaczego nic nie robi w tej sprawie?


#siedlce #historia #iiwojnaswiatowa #bekazlewactwa
Pobierz kleopatrixx - Odnośnie tego wpisu o wyburzeniu pomnika "zwycięstwa i braterstwa broni...
źródło: comment_16597915670XP5KR8FPEywSytYUUMbjE.jpg
  • 1