Wpis z mikrobloga

Odebrałem mieszkanie deweloperskie i stoję przed dylematem. Będę instalował klimatyzację i tu są schody. W instrukcji użytkowania mieszkania jest napisane, że nie wolno nic wieszać na elewacji (według instrukcji to poza przebywaniem w mieszkaniu w zasadzie nic nie wolno XD). Kierownik budowy podpowiedział, że jak chcemy wieszać to zanim zostanie zawiązana wspólnota. Widzę, że część lokatorów stawia klimatyzator na posadzce na balkonie ale są tez tacy co mimo "zakazu" wieszają na elewacji. Pytanie do ekspertów, jeśli powieszę klimatyzację na elewacji jeszcze przed zawiązaniem wspólnoty to co się może stać w przyszłości? Sama wspólnota może mnie ścigać czy dopiero po donosach? Moga wystąpić na drogę sądową czy raczej nie ma podstaw prawnych? Co innego jeśli wspólnota już by działała to musiałbym mieć zgodę ale póki co nawet nie mam do kogo się zwrócić o zgodę. Ma ktoś doświadczenia w podobnej sytuacji?

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #remontujzwykopem #prawo #pytanie
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nadsztygar: mogę się mylić, ale stracisz rękojmię a przynajmniej jej część na wady związane np. z grzybem / wilgocią w mieszkaniu, bo zakładam, że wieszając klimę, trzeba przebić się przez ścianę. Chociaż u nas (już po rękojmii) wspólnota zrobiła ustawę do zagłosowania, żeby zezwolić na montaż w obrębie balkonu.
  • Odpowiedz
przy okazji proszę się nie rozmnażać żeby zepsutych genów nie przekazywać dalej


@kmiclowsky: nie potrafisz prowadzić dyskusji bez obrażania? Jeśli już o zepsutych genach mówimy, to jakbyś doczytał ze zrozumieniem dzbanie to byś wiedział, że kupiłem zmiany w projekcie. Nara
  • Odpowiedz
@macabrankov: no właśnie tu chyba tak naprawdę chodzi o "widzimisię" architekta i ewentualnie względy estetyczne (co jest też kwestią dyskusyjną bo równie dobrze kwiaty sąsiadów też nie muszą mi się podobać a wiadomo jak wyglądają balkony) bo ogólnie jest zgoda na instalację klimatyzacji a co za tym idzie przebicie się do mieszkania. A czy to zrobię na dole czy u góry co za różnica?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nadsztygar: ktoś ci już napisał, żeby nie wyglądało jak w Indiach. u moich znajomych w bloku nowo wybudowanym wspólnota też kazała wszystkie wystające elementy zamontowane pousuwać typu klimy, anteny sat i inne zamontowane. jak ktoś się buntował to wezwanie wysyłali terminowe, a jak nie poskutkowało usuwała firma z zew. a obciążali właściciela ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz