Wpis z mikrobloga

Mirki od #elektronikadiy - jak pod wpływem ognia zachowują się budżetowe (takie "zwykłe") uchwyty do akumulatorów 18650 ? Pytam, bo zastanawiałem się czy zamiast nich nie robić sobie drewnianych (wycinanych laserem - a to mnie kosztuje tylko "koszta własne" i mogę łatwo dostosować) i tak myślałem, czy to przegięcie z olewaniem palności - czy nie. Chodzi o średnio-duże zestawy baterii - powiedzmy kilkadziesiąt sztuk nieopodal siebie. Czy jak się zacznie palić taki zestaw "w plastikowych ramkach" to i tak już nie ma znaczenia? Użycie własne, niekomercyjne.
  • 15
@czarny_i_zly: tak, ale jeśli to tnie ze sklejki i przesuszonej jeszcze laserem, to można spokojnie zejść niżej, a jeszcze jak jakaś iskra na to spadnie to już w ogóle. ale generalnie i tak całość będzie już i tak niebezpieczna sama z siebie w tych temperaturach niezależnie od obudowy
@rhqq: Planowałem ciąć z 7mm litego drewna - ale dość podobnego do sosny. Muszę zobaczyć jak się to zachowa w ogniu.

P.S.

jak już to przekroczy temperaturę zapłonu drewna, czyli jakie 200°C to masz większo problemy na głowie niż to, że zrobiłeś drewniane holdery


No właśnie o tym myślę - że jak tam się zacznie jarać, to już większego znaczenia nie ma "co".
@bialy100k: Tak. niby to jest dodatkowe paliwo, i to raczej to jest większym problemem, jednak jeśli będziesz mieć tam parę ogniw, to one dużo więcej energi oddadzą niż trochę martwego drzewa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Felonious_Gru: Plexi to pali się prawie jak ropa, nie ma nawet co porównywać. Opary też, zapala się dość łatwo. Na urządzenia z potencjalnie większym prądem niż 1A zdecydowanie odradzam. Poliwęglanu nie przetnę ładnie laserem.
@bialy100k: wyrzynarka - polecam. A - i nie chodzi o całą konstrukcję, tylko z metalu zrobić chassis i przegrody pomiędzy pakietami ogniw, żeby w razie zapłonu jednej sekcji osłonić pozostałe.
@olelek: Mam pod ręką inny niepalny materiał na osłonięcie góra-dół i może boki. Slate (łupek). Możesz go znać z np. "talerzy" albo podstawek - robią z niego różne rzeczy. Cienkie płyty ~8mm, standardowo są 30x60cm ale mam sporo odpadów. Z ogniotrwałością powinno być spoko. Natomiast wątpię czy jest bezpieczny jeżeli ogniwa eksplodują. To jak szrapnel.
bialy100k - @olelek: Mam pod ręką inny niepalny materiał na osłonięcie góra-dół i moż...

źródło: comment_1659797328AA7xMjRZieMwucvtwjwSfg.jpg

Pobierz