Wpis z mikrobloga

@Gandalf_Rudy: mi normalnie zadziałało w ten sposób. Mogłem wybrać folder gdzie spolszczenie miało być zainstalowane, wybrałem folder z GTA4 i zadziałało.

Nie wiem czy wiesz ale ten exe to jest taki zip, rozpakowujesz tylko pliki.
@JicchakPerec: no to szybka instrukcja.

Instalujesz GTA4 przez steam, normalnie.

Wchodzisz w tryb desktopowy, następnie pobierasz spolszczenie, plik .exe

Będąc dalej w trybie desktopowym, używając aplikacji steam wybierasz "dodaj aplikacje spoza steam" i tak szukasz instalki spolszczenia GTA4.

Wchodzisz w tryb gamingowy (wychodzisz z trybu desktopowego) i tam znajdujesz spolszczenie w aplikacjach poza steam. Wybieraj tryb kompatybilność proton w ustawieniach i uruchamiasz spolszczenie. Wybierasz dalej gdzie one ma być rozpakowane i
Mogłem wybrać folder gdzie spolszczenie miało być zainstalowane, wybrałem folder z GTA4 i zadziałało.

Nie wiem czy wiesz ale ten exe to jest taki zip, rozpakowujesz tylko pliki.


@ChojaK: no zalezy co. Niektore mody moga walnac jakies zaleznosci od sciezki, i wtedy nie pojdzie.
@Gandalf_Rudy: możliwe, zawsze jak się na PC to można tam rozpakować a później przerzucić na steam decka. Z GTA4 nie miałem jednak żadnych problemów, w ten sam sposób battle.net i diablo 2R zainstalowałem i też działa.
@JicchakPerec: spolszczyłem ponad 10 gier. Najprostszy sposób to zainstalowanie gry na PC i SD, spolszczenie gry na PC i przekopiowanie plików na SD, za pomocą pendrive i przejściówki usb-c. Zadziałało nawet z grą z goga, która ma napisy, a wersja na steam nie (w tym przypadku nie kopiowałem pliku exe), czy nawet z resident evil village.

Niby można bawić się w rozpakowanie spolszczenia, ale z tym miałem więcej problemów, niż z
@MarchwiowySok:

Jako osoba doświadczona może mi podpowiesz co robię nie tak.

Twoim sposobem instaluje Life is Strange. Mam oryginalna steamie.
- Ściągam spolszczenie z graj po polsku podmieniam pliki - działa wszystko git.

-Kopiuje na USB przerzucam na Steam decka

-podpinam pod steama jako gra z zewnątrz. Oczywiście plik exe

- ustawiam wymuszenie zgodności z protonem.

No i #!$%@?.
@Casey1029384756: poka to spolszczenie. Jak spolszczenie nie wymaga zmian w rejestrze to najbardziej łopatologiczny sposób na zainstalowanie: instalacja gry na PC ze steam - spolszczenie jej na PC - zainstalowanie tej samej gry na steam decku - skopiowanie całego folderu ze spolszczoną grą z PC i nadpisanie całego folderu na Steam Decku.