Wpis z mikrobloga

@collani: Wiem. Był to zwyczajny akt terroryzmu bo nie wolno zapominać że wśród czeczenów była też masa radykalistów islamskich chcących założyć kalifat. W każdym wypadku cały zamach był skutkiem traktowania czeczenów i samej w sobie wojny. Należy się za to jak najbardziej pochwała specnazowi który uczestniczył w akcji i z którego wielu oddało życie bezinteresownie za wyższą sprawę.
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: wy nie wiecie że to była akcja służb rosyjskich? tych "terrorystów" to przrd akcją ruski z ulic porwali lub ze szpitali. Ci myśleli że biorą udział w jakiejś ustawce. Potem specnaz walnął pociskiem termobarycznym w dach ten sie zawalìł i zabił dzieciaki, potem strzelali ruskie do uciekających.

We wrześniu 2005 roku, po akcji odbijania zakładników ze szkoły w Biesłanie, mieszkańcy Biesłanu zdążyli schować przed śledczymi z Federalnej Służby Bezpieczeństwa pozostałości
  • Odpowiedz
@Peugot: Dowody albo się nie wydarzyło. Śmiem jednak twierdzić że najpewniej było tak jak twierdzisz bo Federacja Rosyjska wiele razy udowodniła iż idąc za krajem z którego powstała, w dupie ma życie ludzkie własnych obywateli.
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: a jakie ja mam dać dowody. Poczytaj znawcow rosji i ich sluzb. Identyczna sytuacja bylanz wysadzeniem bloku mieszkalnego i zamachach w moskiewskim metrze. Wszystkie te zamachy byly po to aby usprawiedliwić wojnę z czeczenią a nawet nie qojną a ludobójstwem. Tam wyrżnelin udność cywilną w bestialski sposób bo się czeczenia chciala zerwać ze smyczy rosyjskiej. To jest bardzo ciekawy temat zgłeb wiedzę jak jesteś zainetresowany najnowszą historią.
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: Przytaczasz oficjalną wersję FSB . Że szeregowi funksjonariusze wbiegali i pomagali narazajac zycie to fakt, ale na tym koniec pochwał. Zamach był w całości zrealizoeany przez ruskie sluzby. Akcja uwalniania zakladnikow byla pozorna i nastawiona na jak najwiecej ofiar. Budynki szkoly ostrzelno bronia termobaryczną co spowodowalo zapalenie i zawalenie dachu. Ci zamachowcy to przypadkowi ludzie porywani i zwozenii przez FSB do bieslanu a potem wpieprzeni do tej szkoly. Celem akcji
  • Odpowiedz