Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie w wyborze roweru bo im dalej w las, tym więcej drzew.
Obecnie mam jakąś marketówkę, liczącą z 15 lat, na kołach 28-29" ze sztywnym widelcem. Szkoda remontować a poza tym rama zdecydowanie za duża - po 2-3h jazdy bolą nadgarstki bo "leżę" na nim a nie siedzę.

175cm wzrostu, 83 kg, noga 82-83 cm, ręka do nadgarstka ~57cm.
Budżet - im mniej tym lepiej ale górna granica 4000 - 4500zł.

Rower z nastawieniem na rekreacje. Mieszkam poza miastem - okolice Jury Krakowsko Częstochowskiej
trasy to asfalt - 70%, drogi szutrowe, polne, itp. - 30%.

Zajrzałem do trek'a, przymierzyłem się do DualSport'a 2 w rozmiarze L, która według sprzedawcy byłaby dla mnie najbardziej odpowiednia. Wsiadłem też na XL dla porównania ale tu już po zejściu z siodełka rama mocno właziła w... ;)

Nie zależy mi na marce, bardziej na jak najlepszym osprzęcie (Deore) w podanej kwocie.. i dostępności bo czego bym nie upatrzył to nie ma.

#rower #rowery
  • 9
  • Odpowiedz
@kuraku: Na M'ce nie siedziałem, natomiast sprzedawca stwierdził, że M'ka będzie na mnie za mała.
Przynajmniej ta w rozmiarze treka bo z tego co widzę - co marka to inne rozmiary, kąty, itd. dlatego wolałbym kupić coś na miejscu w sklepie. Kupno przez neta to ostateczność ale też to biorę pod uwagę.

Poza tym po godzinie jazdy mógłbym powiedzieć, czy jedzie mi się wygodnie na danej ramie a nie po 5
  • Odpowiedz
@polnygroszek: Z treka masz jeszcze w podobnej cenie fx 2 disc tule ze na sztywnym widelcu. Kupiłem go niedawno i sobie chwale póki co. Napewno tez dużo osób chwali riverside z decathlona model 920 chyba
  • Odpowiedz
A warto pchać się w typowe MTB ? Często dwa poniższe padają jako polecane.
Indiana Storm X8 / X9 (zakup w ciemno bo nie mam go nigdzie w okolicy)
https://rowery-indiana.pl/rowery/rowery-mtb/storm-x8-m19-29-cali-meski-niebieski-2021
Rockrider EXPL 540 (często polecany, ale kto wie czy będzie jeszcze dostępny w tym sezonie)
https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-expl-540-29/_/R-p-329414

W okolicy znalazłem jeszcze Merida Crossway 40 w rozmiarze M-L, L i XL więc mógłbym się przymierzyć do ramy.
  • Odpowiedz