Wpis z mikrobloga

Pomożecie? Mało brakuje :) https://www.wykop.pl/link/6765713/wystawa-za-wolnosc-nasza-i-wasza/

Od 23 lipca do 20 sierpnia na parkingu przed poznańskim Muzeum Broni Pancernej można oglądać wystawę "Za wolność naszą i waszą”. W dobie trwającej wojny pomiędzy Rosją a Ukrainą, twórcy uznali za stosowne pokazać pojazdy należące do agresora, które zostały zniszczone.

Na zdjęciu: samochód terenowy GAZ 2330 Tigr

#mikroreklama #ukraina #militaria #rosja #wojsko #wojna #ukraina #bron #czolgi #ciekawostki #czolgiboners #zainteresowania #technika a także ze względu na wiek niektórego sprzętu #historia #ciekawostkihistoryczne
wiekdwudziesty_pl - Pomożecie? Mało brakuje :) https://www.wykop.pl/link/6765713/wyst...

źródło: comment_16596878621Uinzr1O63Ozf4tgPoO8Gw.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
Oglądanie wraków, w których zginęli najprawdopodobniej ludzie (nawet jeśli to żołnierze agresora Putina/Rosji) nie jest najlepszym sposobem na spędzanie czasu, przynajmniej dla mnie¯\_(ツ)_/¯. W ogóle nie wiem czemu ma służyć ta "wystawa" szczególnie, gdy wojna trwa. Żeby było jasne nie jestem przeciwny takim "wystawom".
  • Odpowiedz
@wiekdwudziesty_pl:

uszkodzenia pojazdów nie wskazują na śmierć załóg, brak śladów penetracji i eksplozji mogących spowodować śmierć w wyniku różnicy ciśnień. Pojazdy prawdopodobnie spalone/częściowo wysadzone przez załogi przed porzuceniem z powodu uszkodzenia układu jezdnego.

BTR ma pęknięty kadłub więc ekspozja musiała być konkretna, a w pustego raczej nikt by nie strzelał, i tak samo pusty by na minę nie najechał. GAZ 2330 Tigr ze zdjęcia ma ewidentne ślady zaschniętej, spalonej krwi na
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: @LoginZajetyPrzezKomornika

Nawet jeśli ktoś w nich zginął to o co chodzi? To pojazdy wojskowe. Nikt nie udaje, że wojny nie ma albo że na wojnie wszyscy się kochają. Mi ta wystawa pozwoliła poczuć, że konflikt na Ukrainie to nie jest tylko jakieś odległe wydarzenie oglądane zza monitora.

W Muzeum Powstania też powinniśmy zasłonić eksponaty, bo ich pierwotni użytkownicy nie żyją?
  • Odpowiedz
Oglądanie wraków, w których zginęli najprawdopodobniej ludzie (nawet jeśli to żołnierze agresora Putina/Rosji) nie jest najlepszym sposobem na spędzanie czasu, przynajmniej dla mnie¯_(ツ)_/¯. W ogóle nie wiem czemu ma służyć ta "wystawa" szczególnie, gdy wojna trwa. Żeby było jasne nie jestem przeciwny takim "wystawom


@LoginZajetyPrzezKomornika: Dobrze ze nie każdy jest taki głupi jak ty
  • Odpowiedz
@Stulejman_Wspanialy:

W Muzeum Powstania też powinniśmy zasłonić eksponaty, bo ich użytkownik nie żyje?


Nic takiego nie napisałem, po prostu triggeruje mnie takie rzucanie słów na wiatr przez OPa, że niby nikt w tych pojazdach nie zginął, co jest kompletną bzdurą. Widziałem te pojazdy jak były w innym mieście, i to jest naprawdę makabryczny widok, jak na szybie widać spaloną zaschniętą krew, rozmazaną po szybie. Mnie dorosłego chłopa to obrzydziło, ale nie
  • Odpowiedz
@LoginZajetyPrzezKomornika: Ale przecież w sumie to nie ma pewnie nawet milimetra kwadratowego ziemi, na którym nie zginęłyby tragicznie miliony istot w przeciągu tych ok. 4 miliardów lat historii życia na ziemi.
Żaden ruski żołnierz nie byłby zabity przez Ukraińskiego przez następne dekady/wieki/milenia gdyby z tym swoim obrzydliwym cynizmem nie napadli bandycko na ten żyjący w pokoju lud.
Przy tych miliardach lat niekoniecznie sprawiedliwych śmierci, to na tego ruskiego capa z jeepa
  • Odpowiedz
@Bry_siema:

Ale przecież w sumie to nie ma pewnie nawet milimetra kwadratowego ziemi,


Chyba nie zdajesz sobie sprawy, jak ogromna jest powierzchnia Ziemi i zarazem ta nietknięta przez człowieka ;-)

Przy tych miliardach lat niekoniecznie sprawiedliwych śmierci, to na tego ruskiego capa z jeepa to nawet Bóg się uśmiechnął :)


Nie dziwię się, to morderca, który wg Biblii, wymordował wiele ludzkich istnień i nie tylko ¯\_(ツ)_/¯.
  • Odpowiedz
W ogóle nie wiem czemu ma służyć ta "wystawa" szczególnie


@LoginZajetyPrzezKomornika: mi się podoba i chętnie bym na nią poszedł, gdyby była w moim mieście. Moją motywacją byłaby chęć poczucia realizmu, że "to dzieje się na prawdę" i poczucia tego efektu jaki dają kolorowe materiały z II wś w porównaniu do czarno-białych wydających się być bardziej odległymi
  • Odpowiedz