Wpis z mikrobloga

Nie dawno rozmawiałem z jednym Ukraincem jak to jest z tym prawem jazdy u nich czy rzeczywiście można kupić. Odpowiedział, że kiedyś tak teraz już to nie przechodzi, ale ile w tym prawdy to nie wiem ¯_(ツ)_/¯
@noopek2: A #!$%@? wie - kumpel mi tydzień temu opowiadał, że jego sąsiad z osiedla bardzo chciał jeździć tirem, a wszyscy mu odradzali, bo sporo stłuczek miał osobówką i ogólnie łajzą był jako kierowca. Po nieudanych egzaminach postanowił sobie prawko na tira zrobić na nielegalu i właśnie zgadal się z Ukraińcami, co takie załatwiają, no i udało się. Inna sprawa, że jak dostał robotę jako tirowiec to #!$%@?ł tira na swojej
A po co te egzaminy w ogóle. Płacisz za kurs, (albo z kimś z rodziny) jeździsz intensywnie 30-50 godzin i tyle. Do tego badania lekarskie. Co ten egzamin daje, albo sie uda albo nie. Jak zdawałem prawko to potrafili oblewać ludzi bo ktoś nie zapiął pasów na placu. Debilizm.
Znane oszustwo od lat, napisz do niej to ci każe wysłać zaliczkę pewnie kilkaset zł i co najwyżej ci narysuje prawko w paincie xd


@noopek2: i 90% Ukraińców na takim jeździ i to nie od czasu bieżącej wojny...
@ArchDelux: No pewnie jeździ ale my mieszkamy w Polsce i tutaj trzeba zdać niestety w wordzie żaden ukrainiec ci nie załatwi prawka od tak za kilka kapiejek. Jak wierzycie w takie bzdety to powodzenia w życiu ustawcie się w kolejce po inwestycje na orlenie albo u ilon maska macie poradniki od arabów w przerywnikach reklamowych na youtube jak łatwo zarobić xD
ci nie załatwi prawka od tak


@noopek2: *ot tak

(°°

Tak, nie załatwi, to pewnie scam. Ale to co jeździ po polskich drogach z tych napływowych milionów to tak właśnie wygląda. Zresztą jak część Polaków, dla których ruch drogowy to jakaś magiczna nazwa z 10 wymiaru.
@ZAKAPIOREK: Ogólne Ukraina to meksyk jeśli chodzi o prawko, mam znajomego co w miesiąc mając tylko na osobówki zrobił cała resztę i to jeszcze w żadnym innym samochodzie niż osobówka nie jechał xD No ale w Polsce kiedyś też tak było, mój wuja tylko na tramwaj nie miał
Znane oszustwo od lat, napisz do niej to ci każe wysłać zaliczkę pewnie kilkaset zł i co najwyżej ci narysuje prawko w paincie xd


@noopek2: może chodzi o ukraińskie prawo jazdy i później sobie śmigasz na takim w polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)