Wpis z mikrobloga

@Endriu_z_Oppeln
@DavidDavidson czekają nas ciekawe czasy w najbliższych latach. Kiedyś pisałem że obecna sytuacja przypomina mi tą z przełomu lat 80/90 ,gdzie ludzie myśleli że w kapitalizmie będzie super i łatwo a potem nastała dekada ciężkich czasów, biedy i bezrobocia. Pamiętam jak było ciężko, często u nas w domu brakowało na chleb nie mówiąc już o nowych ubraniach i tego typu luksusach. Tym bardziej jest to zabawne bo moi rodzice pochodzili raczej
@struspedziwiart a gdzie pojedziesz? ( ͡º ͜ʖ͡º) tym bardziej że za granicą też szykuje się kryzys i nawet z dobrym wykształceniem i ambicjami przez pierwsze lata będziesz musiał żyć jak robak ¯_(ツ)_/¯ wydaję mi się że w tamtych czasach praca za granicą była bardziej atrakcyjna i opłacalna niż teraz.
@struspedziwiart ty masz jakiś fach w ręku, doświadczenie w pracy, jakieś mieszkanie czy coś które sprzedając zapewni ci pieniądze na start. Co zrobią dzieciaki 19-22 lata które dopiero co wkraczają na rynek? Mają w głowach internetowe dyrdymały które nijak się mają do rzeczywistości. Myślisz że taka rozpieszczona Julka albo wykopowy Oskar będzie zadowolony z pracy w zagranicznej fabryce smrodu i mieszkania w hotelu pracowniczym z innymi rodakami??? Wszyscy nie wyjadą, a ci