Wpis z mikrobloga

po tagu #bojowkadonaldatuska widzę, że nadal są nieironiczni fani tuska xDD człowieka który opuścił swoją partię dla brukseli, a i potem go nie chcieli i tam...( ͡° ͜ʖ ͡°) "Wielki powrót tuska" nic nie zdziałał, nie ma strategii, program nieudolnie małpuje od lewicy (XD). 4 dniowy dzień pracy i oczywiście 20% podwyżki dla urzędasów jako lekarstwo na inflację ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy wy jesteście poważni? #tusk #neuropa
  • 15
człowieka który opuścił swoją partię dla brukseli, a i potem go nie chcieli i tam...( ͡° ͜ʖ ͡°) "Wielki powrót tuska" nic nie zdziałał,


@blubry:

1) Pan premier nigdy nie opuściłem swojej partii. Jest nieprzerwanym członkiem od założenia.

2) Na wykresach widać, że powrót Pana premiera ugruntował pozycję KO i dał jej możliwość utworzenia koalicyjnego rządu. Jego powrót do polskiej polityki jest widoczny w sondażach.

https://ewybory.eu/sondaze/
źródło: comment_1659653655vIBvZkmF6jBg9UHOvPoL5o.jpg
@pawelczixd: słowo klucz: *były*. Teraz z liberała stał się pisopodobną populistyczno-socjalistyczną osobą. No chyba, że serio uważasz, że 20 proc podwyżki to remedium na inflację...
@blubry: remedium nie, ale podwyżki w budżetówce należą się jak psu buda. Ty wiesz jakie pieniądze się tam zarabia?

Tymczasem PiS daje podwyżki ale tylko resortom siłowym które mają ich chronić.

Tusk się zmienił bo dojrzał politycznie - wie, że liberalizmem w Polsce 2022 nie wygra. Polska się rozwinęła i Polacy chcą korzystać z tego roziwju, także ci którzy sami sobie wielu rzeczy zapewnić nie potrafią.

Dla mnie natomiast wutstaczy posprzątanie
@pawelczixd: Błąd strategiczny, on nie pokona PiSu bronią PiSu (rozdawnictwem). Wystarczyłoby być konsekwentnym i trzymać się liberalnej gospodarki, i trąbić że rozdawnictwo==inflacja. To nie jest tak trudne do pojęcia, mogliby jechać na tym całą kampanię wyborczą. Sory, ale gdy partia o korzeniach mocno liberalnych, nagle woła "mieszkanie prawem", to jest to po prostu śmieszne i żałosne zarazem.
@blubry: Ale to ty przyjmiesz źle założenia. Polskie społeczeństwo jest już inne niż w 2007 roku. Polaków nie rajcują już niskie podateczki hehe. Poza tym - sprawdź demografię. Żeby wygrać z PiSem musi przekonać chociaż część emerytów. Niestety ale to jest główną przyczyna dlaczego każde następne wybory będą coraz bardziej populistyczne
Sory, ale gdy partia o korzeniach mocno liberalnych, nagle woła "mieszkanie prawem", to jest to po prostu śmieszne i żałosne zarazem.


@blubry: To się nie sprawdziło. Liberalny, wielkomiejski elektorat przegrał ze zmobilizowanym elektoratem wiejskim, powiatowym i biedotą. Tusk wie, że wielkomiejski elektorat od niego nie odejdzie, bo w Polsce i tak nie ma żadnej liberalnej partii , więc może sobie spokojnie puszczać oczka do elektoratu socjalnego.
@Taranov: ja pamiętam - pamiętam jak wszędzie gdzie pojechałem z rodzicami na wycieczkę coś się budowało a kraj się rozwijał. Pamiętam że wtedy kibicowałem krajowi w rozwoju i obserwowałem różne rankingi - w dosłownie każdym z miesiąca na miesiąc lub z roku na rok były wzrosty. Teraz? Te w których rośniemy można policzyć na jednej ręce.