Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Takie pytanie od przyszłego studenta informatyki- co, poza programowaniem, przynosi podobne zarobki. Może są tu jakieś osoby z #it które nie programują i pochwala się co robią?

#programowanie #programista15k #it #praca #pracait

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62eb08787d6cea9fd2fc9b78
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 79
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: czego byś nie robił to jak chcesz dobrze zarabiać (i nie mowie tu o 15k tylko 2-3-4 razy wiecej) w IT to bedzie mniej lub więcej programowania. Software dev, devops, data engineer, automatyczny tester.
  • Odpowiedz
@sudosu-: @Niels: DevOps im dalej tym gorzej. Taki programista nauczy się kodu i nowych wersji na bieżąco, a lista dla DevOpsa jest cholernie długa. I co firma to inny stack i procesy. I podejście do roli DevOpsa. Możesz być adminem plus chmura, programistą, gościem od monitoringu, zależy jak sobie firma zdefiniuje. Generalnie DevOps=zapychacz wszystkiego, czego aktualnie brakuje. Nie ma QA? DevOps niech zrobi
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem dlaczego nikt nie piszę o analizie. Kasa dobra, a jak się dłużej w analizie posiedzi to bardzo dobra nawet. Technicznie trzeba znać sporo teorii i tego jak się projektuje systemy, ale w życiu nie napisałem linii kodu.
Często firmy poszukują osób, które wiedza jak to działa, łatwiej się z programistami wtedy rozmawia.
  • Odpowiedz
@mutencath:

No nie wiem czy pisanie yamlow czy skryptów to koniecznie programowanie.


A czym jest skrypt jak nie programem? Poza tym nie pisałem, że musisz być prze koksem programistą. Napisałem, że musisz rozumieć programowanie.
  • Odpowiedz
@sudosu-: @Niels: DevOps im dalej tym gorzej. Taki programista nauczy się kodu i nowych wersji na bieżąco, a lista dla DevOpsa jest cholernie długa. I co firma to inny stack i procesy. I podejście do roli DevOpsa. Możesz być adminem plus chmura, programistą, gościem od monitoringu, zależy jak sobie firma zdefiniuje. Generalnie DevOps=zapychacz wszystkiego, czego aktualnie brakuje. Nie ma QA? DevOps niech zrobi


@ostulemijo: Dlatego nie pcham się w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkostrimi: Semantyka, semantyka. Nie po to mamy hasło skryptowanie, żeby używać programowanie tylko dlatego, że z definicji pasuje.
Rzecz jasna - masz rację, ale się kolego przywalileś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do reszty - pełna zgoda.
  • Odpowiedz