Wpis z mikrobloga

Jutro chce zrobić pierwszy raz kebab z jagnięciny i kurczaka w piekarniku, jakieś dobre rady? Jest stresik bo to na imprezę :/

Aktualnie udziec został pocięty w cieńkie plastry i marynuje się w lodówce w gotowcu do kebaba z knora.

W piekarniku chcę mieć nabite dwa szpikulce - jeden z jagnięciną, drugi z kurczakiem.

Zafascynowało mnie to: https://youtu.be/_msav2ew-GI

#gotujzwykopem
W.....9 - Jutro chce zrobić pierwszy raz kebab z jagnięciny i kurczaka w piekarniku, ...

źródło: comment_1659565801PRD8AKhwB6c9sJ0PgNO0pP.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Werian89: 140 stopni w piekarniku 4-5h. Odkrój dół kapusty, ustaw jako podstawkę, wbij w to wykałaczki i nadziej mięso aby stało pionowo. Jeżeli będzie się przewracało to do piekarnika daj kratkę żeby się wykałaczki o nią opierały.
  • Odpowiedz
@arinkao: @paramyksowiroza: @lizakoo: @doznanie:

Dzięki wszystkim za pordy, szczególnie
@paramyksowiroza - finalnie olałem piekarnik i poszedłem w grilla - szaszłyki wyszły bardzo dobre!
Na szczęście w całej ekipie jestem jedyną osobą z bardzo dobrym węchem i to mięso faktycznie trochę "dziwinie" pachniało, ale tylko ja to zauważyłem. Nie mniej jednak przy jedzeniu

Po doedukowaniu się już wiem że za brzydki zapach baraniny (w większości) i jagnięciny odpowiada tłuszcz,
  • Odpowiedz