Wpis z mikrobloga

Cześć, nie jestem szurem

„Bajeczki”, „Zarabiasz na naiwnych”, „Czemu wierzysz w bzdury?”, „Niczego mi nie wmówisz”, „haha, wierzysz w przesądy, jakieś katolickie bajki” – z takimi reakcjami wiele razy spotykałem się odnośnie tematyki moich książek. Reakcje, które uważam za błędne, ale zupełnie się im nie dziwię; żyję na tym świecie na tyle długo, by wiedzieć, że większość z nas nie przejmuje się tym, czy rzeczy o których mówią faktycznie są takie, jakimi je postrzegają. Liczy się wepchnięcie w szablon, włożenie do szuflady, naklejenie etykiety.

https://stonawski.pl/czesc-nie-jestem-szurem/

#paranormalne #cedrikpisze #czytajzwykopem
Cedrik - Cześć, nie jestem szurem

„Bajeczki”, „Zarabiasz na naiwnych”, „Czemu wier...

źródło: comment_1659547883OHOehALUdmrrra3uRImp5E.jpg

Pobierz
  • 14
@Cedrik ale takie książki pewnie głównie czytają ludzie, którzy w takie bzdury wierzą, więc przykładasz do tego rękę, więc chyba nic dziwnego, że niektórych to irytuje

Z resztą też bez sensu te tłumaczenia, bo osoby które ci coś zarzucają twoich książek raczej nie czytają, tak jak ja, więc nie wiem po co ten wysiłek
@Cedrik: patrząc na tytuł książki podejrzewam że to historie ludzi, którzy ćwiczyli jogę, czytali HP albo grali w D&D ale uratował ich jezusek bo mogli mieć nieznaną dotąd chorobę psychiczną lub neurologiczną xD
@Cedrik: Problem ze zjawiskami tego typu jest taki, że nie wiemy dokładnie z czego one mogą wynikać, niekoniecznie może to być "zły duch" ale na przykład jak na pisał @dan-kamynski nieznana choroba neurologiczna lub psychiatryczna, kiedyś na przykład wystąpiła epidemia ergotyzmu, ludzie zatruli alkaloidami sporyszu (w tym ergotaminą, obecnie używa się jej jako leku przeciwmigrenowego oraz prekursora do produkcji LSD) co mogło zostać odebrane jako opętanie szczególnie jak osoba ma "bad
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@billuscher: wciesklizny nie wyleczysz egzorcyzmami, bo jak już są objawy, to kilka dni i trup. Nie ma przypadków przeżycia. Toksoplazmoza nie jest znowu taka agresywna. Żyje sobie w mózgu i najwyżej zachęca do większego ryzyka. Sporysz był znany i jego objawy również. Może masz na myśli epidemię tańca - tu nie ma chyba jednoznacznego wyjaśnienia. Jasne, też jestem za tym, że egzorcyzmy to w lwiej części bujda i np znęcanie się