Wpis z mikrobloga

Zdarzyła mi się sytuacja o której nigdy bym nie pomyślała że się zdarzy - spóźniłam się na sesję z terapeutką (sesja online). Byłam absolutnie przekonana że spotkanie mamy następnego dnia. Musiałam się pomylić, wątpię żeby to była jej wina. Wyszłam z domu i nie wzięłam ze sobą telefonu. Jak wróciłam była 12:13, sesja miała się zacząć o 12. O 12:10 ona napisała że odchodzi od komputera, ma nadzieję że wszystko u mnie ok i czy pasuje mi następna wizyta ten sam dzień i godzina. Ja próbowałam od razu do niej oddzwonić ale nie odbierała. O 12:37 napisała że ma włączy tryb "nie przeszkadzać" i nie słyszała jak dzwoniłam. No i tutaj moje pytanie - czy ona odchodząc od komputera, zamykając go postąpiła wobec mnie słusznie? Bo ja to widzę tak z perspektywy pacjenta/klienta - płacę za te 50 minut. Mogę się spóźnić, i tak ona za ten czas ma płacone, może wtedy grać w gierki. Z drugiej strony jeśli po 10 minutach mnie nadal nie ma to duże jest prawdopodobieństwo, że już się nie pojawię i ona traci czas. Nie wiem jak do tego podejść tak szczerze... Staram się widzieć obie strony.
Terapię prowadzimy ponad 2 lata, więc ona trochę mnie zna. Nigdy taka sytuacja u mnie się nie zdarzyła.

#depresja #terapia #pytanie #zyciebaza #zdrowie #psychoterapia
  • 18
@lexico no jak to dlaczego? To jest praca która jednocześnie daje ci na chleb i leczy czyjeś dusze. Ktoś kto nie ma odpowiedniej wrażliwości, podejścia się do niej, nigdy nie nada. To nie jest zbiór truskawek, praca w sklepie czy biurze (oczywiście nie mówię tego z żadną złośliwością czy pogardą dla tych zawodów)

Jak powie by zapłacić to zapłacisz


No właśnie o tym cały wpis jest, że nie wiem czy powinnam to
daje ci na chleb i leczy czyjeś dusze.


@szzzzzz: a lekarz?

Ktoś kto nie ma odpowiedniej wrażliwości, podejścia się do niej, nigdy nie nada


przeceniasz terapeutów

To nie jest zbiór truskawek, praca w sklepie czy biurze


Robota jak każda inna, tylko nie machasz łopatą ¯\_(ツ)_/¯
@573188224813358837318 rozumiem zupełnie twój punkt widzenia, ale czy ty płacisz za to spotkanie? Inna jest sprawa kiedy masz się z kimś spotkać tak po prostu, w ramach swojego etatu, inaczej kiedy masz za to płacone lub to ty płacisz.
@lexico lekarz ciało leczy.

Tej terapeutki raczej nie przeceniam. Już z kilkoma miałam do czynienia.

Nie, to nie jest robota jak każda inna i jak ktoś tak pisze jak ty to tylko utwierdzam się w tym przekonaniu.