Wpis z mikrobloga

Na ile wydaje wam się realny scenariusz że:
1) Ukraina ciągle grzeje temat ofensywy na Chersoń uwiarygadniając go niszczeniem i uszkadzaniem mostów w tym rejonie
2) rosjanie przerzucają tam trochę wojska
3) W pewnym momencie rosyjska satelita odkrywa niedaleko frontu (niech to będzie np.Basztanka) zgromadzenie tych świeżo przeszkolonych brygad i dowództwo rosyjskie przerzuca jeszcze więcej wojska do obrony Chersonia
4) Po tym jak nazbiera się sporo wojska rosyjskiego na froncie Chersońskim, Ukraińcy jak wściekli jeszcze intensywniej walą w mosty
5) Pewnej nocy gdy kacapskie satelity robią lulu bo są technicznie upośledzone, Ukraińcy tymi przygotowanymi brygadami robią manewr w okolicę Zaporoże. Rosjanie widzą to ale z opóźnieniem i wycofują wojsko z pod Chersonia ale idzie to dość powolnie przez wąskie gardła spowodowane kiepskim stanem mostów i w takie zgromadzenia HIMARSy uderzają wywołując nie tylko straty ale i panikę wśród rosjan
6) Ukraińcy od Zaporoże przeprowadzają uderzenie na Melitopol. Część wojska z Chersonia przybywa do obrony tej kontrofensywy ale są przemęczeni i obsrani stratami wielu kolegów podczas przeprawy więc ich wartość bojowa jest mniejsza

#wojna #rosja #ukraina
  • 8
@Mokraszparka: Z tego co czytałem to nikłe. Nie da się tak mocno ukryć dużej ilości wojska. Zwłaszcza że ofensywa na Zaporoże to musiałaby być ogromna koncentracja. Ponieważ zrobienie zbyt wąskiego korytarza do morza Azowskiego groziłoby odcięciem. Ukraina stosuje taktykę erozji (nie wiem czy prawidłowo to przetłumaczyłem). Wojskowi twierdzą że są w tym bardzo skuteczni i nie ma potrzeby zmienić jej i próbować dużej kontrofensywy. Taktyka ta polega na uderzaniu w czule
@Mokraszparka: napisze jeszcze raz bo mode usunął - nie doceniasz ukraincow, bo są na milion razy wyższym poziomie intelektualnym i geniuszu militarnym niż te ruskie, wcale ich USA nie prowadzi za rączkę a wygrywają wszystko bo prowadzi ich Pan Prezydent Żeleński ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)