Wpis z mikrobloga

W ubiegłym tygodniu było znalezisko że niemcy wykupują #zloto w polsce, jakoś w weekend czytałem że Putin robi własną giełdę złota bo wykluczyli go z #gielda w londynie gdzie obracają metalami szlachetnymi i będzie robił wymianę ropy za złoto z innymi krajami. I teraz uczcie się bo nie będę wiecznie żył xd Jak bym bym funduszem to właśnie naganiał bym w ten sposób ulicę, aby potem spuścić kurs poniżej 1680usd zebrać co będzie chciała oddać w panice ulica a następnie wywieźć wszystkich do góry. Dlaczego 1680usd? Bo tam jest odgroma SL ludzi którzy wierzą w AT i choćby dlatego ten poziom musi pęknąć aby mogło zacząć rosnąć. Ciekawe ile jeszcze artykułów będzie zachwalających złoto, polecam obserwować dla samej nauki mechanizmu.
  • 16
@woskrosenie: na pewno nie jest tak podatne na manipulację jednego funduszu, to o czym piszesz może i by miało zastosowanie na jakiś spółkach ewentualnie mało płynnych futures (chociażby NG bardzo popularny tutaj) ale nie na drugim najpłynniejszym rynku

trochę inne pieniądze tutaj są zaangażowane żeby jakiś hedge fund miał tutaj coś do gadania
Pobierz bruhhhhhhhh - @woskrosenie: na pewno nie jest tak podatne na manipulację jednego fund...
źródło: comment_1659378785ilpUidkYAyvjlngrLWZH8W.jpg
trochę inne pieniądze tutaj są zaangażowane żeby jakiś hedge fund miał tutaj coś do gadania


@bruhhhhhhhh: jest takie powiedzenie "na każdego cwaniaka znajdzie się większy cwaniak" - w sumie sam jestem ciekawy mojej rozkminki, poprostu te artykuły naganiające na złoto zwróciły moją uwagę.
cenę zapewne kontrolują banki centralne i grubsze grubasy typu JPM ale nie jakiś pierwszy lepszy fundusz


@bruhhhhhhhh: że fundusz to napisałem domyślnie tak w cudzysłowiu, ogólnie chodzi mi o ludzi z kasą na takie "zabawy"
Manipulacje na złocie to fakt ¯_(ツ)_/¯


@Klopsztanga: A JPM nie dostał kary za frontrunning czasem? Trudno to nazwać manipulacją, chamskie dymanie klienta, ale rynkiem to raczej nie zachwieje.