Wpis z mikrobloga

Siemanko rowerowe świry
Pacjent: Dartmoor Bluebird
Problem: działa ale nie dokońca

Byłem sobie pojeździć lasem w dół dużo kamieni dziur itd było spoko wracam do domu i mam taką tradycje że przed domem mam taki mały chodnik na którym się zawsze wybijam mam może 30cm lotu ląduje i po metrze już mam wjazd do garażu gdzie jak zawsze obracam go opieram o ściane i idę do domu. Tym razem było jednak inaczej bo gdy już miałem otwierać drzwi od chaty widzę że leży coś na ziemi tuż za moim mini wybiciem, patrze a to śrubko-zaślepka (zdj.1 w kom).
Przypau
Wracam do rowera żeby zobaczyć czy wszystko z nim git i pomijając reszte historii jestem w miejscu gdzie korba czy jakkolwiek ten element się nazywa (chodzi o obie korby z zębatką) chodzi o centymetr to w lewo to w prawo(zdj 2 i 3) Nic nie trzeszczy nic nie stuka tylko ten luz nie wiem skąd

Teraz pytanie do was czy np po drodze z lasu zgubiłem jakiś element który powinien być w środku czy co innego tu się wydarzyło? Wszystko jest dokręcone jak trzeba i nie wiem jakim cudem pojawił się ten problem.

Proszę o jakąś radę

Zdjęcia w komentarzach

#rower #enduro #downhill #serwisrowerowy
  • 9
@Malistral: tam są 3 śruby.
2 są na boku (po przeciwnych stronach)
1 jest w środku.

poluzuj śruby te dwie śruby, specjalnym kluczem dokręć śrubę wewnątrz lewego ramienia, dokręć dwie wcześniej poluzowane śruby. Obie nakrętki powinny być dokręcone z momentem 12-14Nm. Środkowa dociągnięta na tyle, aby korba była skręcona (tutaj nie trzeba w ogóle siły dokładać).

Jak masz wątpliwości - dowolny serwis to powinien ogarnąć w 5 minut.
@Malistral: Jeśi Ci ta palstikowa śruba wypadła to znaczy,że miałeś luźnie śrubki boczne korby. Naprawa: luzujesz całkiem śruby boczne korby i podważasz ten mały plastik miedzy śrubami od zewnętrznej strony korby> wkręcasz plastikową nakrętkę palcami> zamykasz ta podkładkę plastikową aż wejdzie na drugą śrubkę>dokręcasz śruby boczne (z równą siłą) jak nie masz klucza dynamo. To na wyczucie ważne żeby były mocno i równo dokręcone, a nie np: jedna mocno a druga