Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Gdzie powinienem zrobić test na #hpv ?
Na NFZ nic nie widzę, a wszędzie proponują zamówić i wysłać kurierem test zrobiony w domu, transport nie przeszkodzi prawidłowości wyniku?
Nie byłem szczepiony, po zdjęciach i artykułach z portali medycznych (nie żadnych onetów itp.) jestem prawie pewny że się w jakiś sposób zaraziłem, choć uwaga, jestem w grupię nigdy nieruchających xD

Jakby ktoś był zainteresowany w jaki sposób się objawia:


#medycyna #lekarz #zdrowie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e579591c3f6119e89f1dd8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 16
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyzwania: co się tyczy prawidłowości wyników, to transport nie zaszkodzi. Patyczek umieszcza się w specjalnym podłożu. Natomiast, przy tej cenie badań, istotniejsze jest raczej prawidłowe pobranie materiału. Jeśli podejrzewasz HPV w okolicach narządów płciowych, to nie ma szans, byś samemu zrobił sobie wymaz z cewki. To po prostu przerasta pojęcie, jaki to jest dyskomfort i ból. A określenie, czy tam jest wirus, również jest kluczowe. Są laboratoria diagnostyczne które to robią,
  • Odpowiedz
OP: @moll: @Persil_w_gelu: Wiem że NFZ nie refunduje, chodzi mi o zakup testu za własną kasę (około 300zł). Wszędzie jest napisane, że sam test jest bardzo skuteczny, ale zastanawiam się jak wygląda korelacja prawidłowości wyniku a transportu, czy są jakieś lepsze sposoby niż ten, który wymieniłem
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz
@T0pi5: a nie #pieklomezczyzn? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co się czepiasz kobiet, skoro z reguły u kobiet daje to groźniejsze powikłania. Facet może się tym podzielić i jemu nic nie będzie, jest to powszechniejsze, i dlatego kobiety mają łatwiejszy dostęp.
  • Odpowiedz
@T0pi5: skoro jest mniejsze zapotrzebowanie, to nie będzie takiego samego dostępu. Świadczenia medyczne też podlegają prawom rynkowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc zamiast ironizować #pieklokobiet, skup się na #pieklomezczyzn i zrób coś pożytecznego. Zacznij dyskusję na ten temat w przestrzeni publicznej i dlaczego uważasz, że ta dostępność powinna być większa
  • Odpowiedz