Wpis z mikrobloga

Jak mnie cieszy, że rząd USA zablokował kupno TMobile USA przez AT&T. ATT proponowało 39 miliardów dolarów za TMobile. A teraz? ATT musi działać, bo TMobile wreszcie wprowadza dobre dla klientów zmiany.

#usa #telefoniakomorkowa
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Brak_Nicku_Na_Wykopie: Tak.

@mcov: Bardziej precyzyjnie to Softbank, który jest największym udziałowcem Sprinta. To jednak co innego niż AT&T, które po wchłonięciu TMo całkowicie zeżarłoby rynek swoimi chorymi cenami (razem z Verizonem). Obecne poczynania TMobile'a (Uncarrier, niższe ceny) skłoniły ATT i Verizon to zmiany reguł gry - chociażby ostatnia premiera AIO od ATT, które stara się walczyć z Tmo ceną (i bardzo dobrze).

Sieć 3G Sprinta działa tragicznie i
  • Odpowiedz
@canto: Myślę, że ja i miliony innych klientów są bardziej niż zadowoleni, a korwin, no cóż, nie mój problem ;]

@Brak_Nicku_Na_Wykopie: No to teraz wyobraź sobie, że jeden z wielkiej trójki w USA (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_wireless_communications_service_providers)

wykupuje ot tak dwie pozostałe firmy. Obecnie, średnia wysokość abonamentu to ~70 dolarów powiedzmy. Nagle po wykupieniu monopolista stwierdza, że ustala cenę na wysokości 150 dolarów, bo może. Pojawiają się lokalni dostawcy, ale
  • Odpowiedz
@dzordzyk: Bo tutaj pojawia się pytanie, dlaczego w ogóle doszło do sytuacji w której największe firmy wykupują się, na podanej przez Ciebie liście jest 6 firm, czy te 6 firm jest w twoim rejonie dostępne? Jak tak, to dalej byś miał 5 do wyboru. Monopol jest wtedy jak rządzi jedna firma (albo kilka dogada się cenowo). Z twojej hipotetycznej sytuacji jest np takie rozwiązanie, że pojawia się inwestor dla tych małych dostawców i będzie mógł konkurować z monopolistą, jeżeli ten monopolista nie ma żadnych przywilejów od państwa, szybko przegrywa konkurencje im musi obniżyć cenę. Patrząc nawet na monopole w Polsce, każdy monopolista miał przywileje zapewnione ze strony państwa, w przypadku utraty tych przywilejów, każdy, dosłownie każdy monopolista musiał spuścić z tonu, bo pojawiła mu się konkurencja.

Ja chyba nigdy nie byłem kowinistą, chociaż wiele pomysłów popieram. W ogólności nie uważam, że brak jakikolwiek regulacji to dobry pomysł, ale takie USA zaczyna mieć ich za dużo, nawet w oficjalnych rankingach wolności gospodarczej, gdzie kraje w na samym szczycie nie są pozbawione regulacji, USA coraz bardziej schodzi w dół i jest teraz bodajże na 10 miejsce (w drugiej grupie klasyfikacji).

PS Taka ciekawostka, Poczta Polska dawniej monopolista (który miał palcówki w każdej chyba najmniejszej gminie) dzięki zapewnionym przez państwo regulacjom, w chwili gdy poluzowały się przepisy natychmiast powstałą taka firma jak InPost (ta od paczkomatów) osoba ją zakładająca na starce miała tylko 30 000 zł, dzisiaj ta firma coraz bardziej się rozwija i jest
  • Odpowiedz
czy te 6 firm jest w twoim rejonie dostępne? Jak tak, to dalej byś miał 5 do wyboru.


@Brak_Nicku_Na_Wykopie: Ale ja chcę dostawców krajowych, a nie lokalnych. Lokalnych nie będzie stać na dzierżawę ogólnokrajowej infrastruktury, bo monopol dowali takie ceny, a ogólnokrajowych dostawców jest właśnie 3. (może 4 teraz).

Z twojej hipotetycznej sytuacji jest np takie rozwiązanie, że pojawia się inwestor dla tych małych dostawców i będzie mógł konkurować z monopolistą, jeżeli ten monopolista nie ma żadnych przywilejów od państwa, szybko przegrywa konkurencje im musi obniżyć cenę. Patrząc nawet na monopole w Polsce, każdy monopolista miał przywileje zapewnione ze strony państwa, w przypadku utraty tych przywilejów, każdy, dosłownie każdy monopolista musiał spuścić z tonu, bo pojawiła mu się
  • Odpowiedz