Wpis z mikrobloga

W ING nie działa opcja nadpłać kredyt, a po złożeniu wniosku "w okresach zawieszenia spłaty Bank nie będzie pobierał należności z tytułu zaległych rat, ani informował o ich wysokości w ramach działań monitoringowych. Jeżeli w tym okresie będę chciał spłacić zaległości, skontaktuję się z Bankiem pod numerem 32 3570077."

#ing #wakacjekredytowe #kredythipoteczny
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@angelofdeath007: no i co za problem? Zapłacisz za te 2 miesiące jak ci wakacje miną. Różnicy to żadnej nie robi czy nadpłacisz w tym momencie czy po wakacjach skoro i tak odsetek nie dolicza.
  • Odpowiedz
@Lanc: dla mnie żadna różnica, informacyjnie wrzuciłem bo nie wziąłem jeszcze wakacji a już mi nadpłacenie kredytu nie działa i widziałem na forum ing, że to powszechny problem. Inna sprawa, że jeśli w okresie wakacji ma nie działać nadpłata online (bo ciężko powiedzieć jak rozumieć "zaległe raty") tylko trzeba dzwonić na infolinię to jest moim zdaniem utrudnianie klientowi życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@angelofdeath007: jak dla mnie to w ogóle z automatu branie wakacji powinno wyłączać opcję nadpłaty w trakcie ich trwania. W końcu przecież jeśli bierzesz wakacje to cię nie stać na ratę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli nadpłacisz 1 dzień po wakacjach albo w trakcie wakacji to i tak się nic nie zmieni pod względem odsetek.

A to, że teraz nie działa to pewnie problem systemowy -
  • Odpowiedz
@Lanc: nie rozumiem do końca tego fragmentu:

Jeśli nadpłacisz 1 dzień po wakacjach albo w trakcie wakacji to i tak się nic nie zmieni pod względem odsetek.


Przyjmijmy, że ktoś wziął wakacje (a dokładniej mówiąc: zawieszenie spłaty, bo słowo wakacje nigdy w ustawie nie pada) na 1 miesiąc - kończą się 5 września. Zakładając, że bank nie pozwoli wtedy zrobić nadpłaty, to 5 września płacisz normalną ratę, dajmy na to
  • Odpowiedz
@arctic6: wakacje wjeżdżają na dany miesiąc. Przykładowo sierpień i wrzesień czyli zapłacić muszę ratę dopiero w październiku. Ja mam płatność raty 15 października, a nie 1szego. Odsetki zaczną się znowu naliczać dopiero od 1szego, jak sobie nadpłacę tego 1szego to będą leciały od kapitału jaki był pod koniec dnia czyli po nadpłacie = wychodzi na to samo jakbym nadpłacił w trakcie wakacji.

W jakim ty masz banku konto, że ci
  • Odpowiedz
@Lanc: w tej hipotetycznej sytuacji o której rozmawiamy, 1szego byś nie nadpłacił, bo jeśli masz płatność raty 15ego, to "wakacje" trwają do 14ego włącznie.
  • Odpowiedz
@arctic6: a no tak też w sumie może działać. U mnie i tak nadpłata to 1-1.5k, a to mi zmniejsza tą moją ogromną ratę 1030 zł o jakieś 3 zł (zostało 98k na 14 lat). Tak więc no nie odczuwalne.
  • Odpowiedz