Wpis z mikrobloga

@wykopowy_brukselek: Polecić nie mogę, bo mój jest kiepski, ale polecam zwrócić uwagę na:
- średnicę rury wylotowej w pochłaniaczu i dalej w kuchni, żeby nie tworzyć ,,wąskiego gardła"
- hałas [db], bo co z tego, że producent podaje maksymalny przepływ dla najwyższego biegu, skoro nie można normalnie funkcjonować przy nim
- wymiary, mój był 1 cm szerszy niż było napisane na opakowaniu i trzeba było przycinać szafki
@Erk700 dzięki ale:
Hałas nie będzie problemem bo to nie kuchnia tylko warsztat gdzie nie spędzam dużo czasu
Rozmiar tak samo bez problemu bo mam tam z 150-180cm (nie pamiętam dokładnie) i żadnych szafek. To jest warsztat/piekarnia domowa i po prostu z pieca jak piekę chleb leci sporo pary. Tak powiedziałbym że z 3-5h leci prawie nieustannie para
@wykopowy_brukselek: jeśli to tylko para to może dobra wentylacja mechaniczna? Mogę zasugerować wyciąg gastronomiczny, montowane są przy ścianie albo centralnie, sprawdzają się w kuchniach restauracyjnych, są bardzo wydajne wyłapują gazy i cząsteczki tłuszczu.
@wykopowy_brukselek: masz okap z filtrami labiryntowymi że stali nierdzewnej, one wyłapują gazy kuchenne i cząsteczki tłuszczu, gazy ochładzają się na tym filtrze i ociekają do rynny. Okap jest podłączony z reguły do oddzielnej wentylacji rura, a dla większej wydajności mają własne wentylatory/wyciągi o różnej mocy,które zasysają powietrze. Zasada działania jest podobna do tych okapów domowych, ale te mają większą wydajność, powierzchnię. Warto się wypytać w sklepie lub u producenta np. Stalgast