Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czasu ruszyć zad z ciepłej wygodnej posadki wsparcia IT. Mam niedługo rozmowę na Junior IT Administrator. O co pytają na takich rozmowach? Czego się spodziewać? Pierwsza rozmowa to pewnie luźna gadka online co? #it #hr #praca
  • 20
@BornToDie69: No zapytają cię, co tam robisz w robocie, jakie projekty, jakie problemy itd. Będą ogólnie chcięli wyczuć z czym masz doświadczenie i na ile jesteś ogarnięta jeżeli chodzi o te całe kąkutery. Mogą pytać czy stawiałaś kiedyś domain controler, czy robiłaś coś z sieciami kiedykolwiek, czy w linuxy klikasz w robocie. Jak na jr admina to mogą też pytać czego nowego się ostatnio nauczyłaś, czego byś chciała się nauczyć następnego,
@BornToDie69: Jak to jakieś korpo duże to imo serwerów z linuxem wcale moze nie być. Chociaż jak koledzy mówią warto znać.
Bardziej moim zdaniem będzie coś w stylu administrowanie AD/Azure/O365 itp. Czyli operacje na użytkownikach i troubleshooting końcówek
@jakuba94: Zgadzam się z kolegą, ICMP to protokół 3 warstwy a port to pojęcie z 4. Równie dobrze można zapytać jakiej metody HTTP używa ARP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też kiedyś mnie ktoś o to spytał, ale ja akurat szybko skojarzyłem że coś tu się nie spina. Na pewno sprawdza, czy ktoś rzeczywiście rozumie TCP/IP czy klika na pałę.