Wpis z mikrobloga

Cześć

Wkrótce będzie można składać wnioski do banków o udzielenie tzw wakacji kredytowych. Ja jednocześnie spełniam warunek do skorzystania ze wsparcia z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców ( do 2000 zł pożyczki przez 36 miesięcy). Czy orientujecie się czy można skorzystać z tych 2 opcji jednocześnie?

#kredythipoteczny #wakacjekredytowe #banki
  • 8
Wkrótce będzie można składać wnioski do banków o udzielenie tzw wakacji kredytowych. Ja jednocześnie spełniam warunek do skorzystania ze wsparcia z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców ( do 2000 zł pożyczki przez 36 miesięcy). Czy orientujecie się czy można skorzystać z tych 2 opcji jednocześnie?


@emyot2: Pojawiają się różne interpretacje. Według jednej z nich nie będzie to możliwe jednocześnie.
@marcpol przeczytałem warunki i ustawy i nigdzie nie znalazłem takiego wykluczenia, ale ciekawe jak to będzie w praktyce.


@emyot2: W ustawie z dnia 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej znajdują się artykuły, które można uznać za wykluczenie.
@emyot2: Korzystasz z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców? Wakacje Ci nie przepadną!
W okresie korzystania ze środków w ramach Funduszu Wsparcia Kredytobiorców, możesz również korzystać z wakacji ustawowych:
środki z FWK będą wypłacane jak dotychczas, co miesiąc zgodnie z pierwotnym harmonogramem ustalonym w Twojej umowie o udzieleniu wsparcia i będą czekały do płatności pierwszej wymagalnej raty po okresie zawieszenia,
natomiast nie ulegnie zmianie obowiązujący Cię termin zwrotu środków do Funduszu Wsparcia (nie będzie