Wpis z mikrobloga

polskie ameby umysłowe... na #polskiedrogi
Ten film jest w dwóch miejscach (pewnie więcej, ale szukać mi się nie chce). Co w komentarzach?

Pieszy nie mógł tak wyjść na jezdnię!

I inne bardzo podobne, do poczytania i irytowania się:

https://joemonster.org/filmy/118539/Tak_sie_konczy_jazda_na_zderzaku
https://www.youtube.com/watch?v=ztJ0QY96WyE

Dużo osób mówi, że to wina pieszego który nagle się teleportował na środek przejścia i wszyscy musieli gwałtownie hamować.
Jak to wygląda? Zatrzymuje się jedno auto (może więcej nie wiem gdzie tam jest to przejście i ile aut przed się zatrzymuje), a kolejne NIE TRZYMAJĄ W OGÓLE ODLEGŁOŚCI i walą w siebie. Jedynym winnym jest osobnik który jedzie kilka metrów za poprzedzającym i myśli o dupie Maryny, a nie żaden pieszy.
Ale winni wszyscy w koło tylko nie ci geniusze. Winne przepisy o pierwszeństwie pieszych, winne przejście dla pieszych które się nagle na drodze pojawiło (ale faktem jest, że jest za dużo przejść niesterowanych), winny sam pieszy bo śmiał iść na drugą stronę... wszyscy tylko nie ten co #!$%@?ł.

#kolizja #wypadek
CarlChryniszzswics - polskie ameby umysłowe... na #polskiedrogi
Ten film jest w dwóc...
  • 4
no ale jak to, przecież podczas wyprzedzania można jechać na zderzaku ;)


@ruphert: Po pierwsze, nie wygląda mi to na drogę ekspresową lub autostradę. A tylko na takich drogach obowiązuje ten przepis, do którego się odnosisz.

Po drugie i chyba ważniejsze, na autostradach i drogach ekspresowych, obowiązuje nie tylko przepis o odległości równej połowie prędkości, ale również ten mówiący o utrzymywaniu odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania
@reksiuzgdyni: zgadza się, nieczytelny przekaz z mojego postu jest taki że u nas ustawodawca dodaje wyjątek, który oczywiście jest nadużywany bo sam z siebie jest zwyczajnie bezsensu, podczas gdy Niemcy nie mają żadnych wyjątków a mimo to podczas wyprzedzania można się zbliżyć do innego pojazdu. Dlaczego? Bo niemiecki sąd stosuje zasadę że naruszenie przepisów w ruchu na okres do trzech sekund jest akceptowalne, to czas na naprawienie odstępu, prędkości itp. Jeśli