Wpis z mikrobloga

Mam już dane i okazuje się, że ustawa o nadaniu specjalnego statusu Polakom została w Ukrainie przyjęta przez aklamację.
Nikt z obecnych nie był przeciwko anie nawet się nie wstrzymał.
Nawet Wjatrowycz poparł.

Wrzucam ten temat jeszcze raz, bo wcześniej nie było dokładnych danych głosowania i niektórzy robili fikołki broniąc manipulacji polegajacej na napisaniu nieprawdy, że 1/3 deputowanych była przeciwko nadaniu praw Polakom.
Wszystko co napisałem w poprzednim wpisie sie potwierdziło

Link do wyników głosowania.
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=20331

#ukraina #rosja #neuropa #4konserwy #ruskapropaganda
  • 51
  • Odpowiedz
@oydamoydam: ale się zesrałeś. Przykro mi, ale to kolejny gest zbliżający nasze narody, a wy, rusofile, nic z tym nie zrobicie. Ukraina na zawsze wchodzi w świat zachodu przez Polskę. Czas na denazyfikację rossji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szurszur: o prześladowanie polskiej mniejszości na Ukrainie. Chociaż coś dobrego z tej wojny wyszło że to się skończyło a przynajmniej w znacznym stopniu zostało ograniczone.
Od kilku lat było już widać poprawę ale dalej był problem w mniejszych miejscowościach. Odwiedzić, dowiedzieć się trochę więcej o historii rodziny tam żyjącej tez było bardzo niebezpieczne.
  • Odpowiedz
ale się zesrałeś. Przykro mi, ale to kolejny gest zbliżający nasze narody, a wy, rusofile, nic z tym nie zrobicie. Ukraina na zawsze wchodzi w świat zachodu przez Polskę. Czas na denazyfikację rossji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ogau: Jesteś jak baba, która daje każdemu na pierwszej randce i myśli, że będą ją za to kochać i szanować.

Szacunku dawaniem dupy się nie zyskuje, zwłaszcza na wschodzie.

Wdzięczność
  • Odpowiedz
Wdzięczność nie jest walutą w stosunkach międzynarodowych


@oydamoydam: Jest coś takiego co nazywa się soft power, często jest ważniejsze niż wielka armia i dociskanie butem/kolanem.

@AshtarPL: Ale ja pytam o konkrety


@szurszur: Prześladowanie to jest jak typ od narodowców pojedzie i rozwali na Ukrainie polski pomnik a potem pojedzie rosji szczuć za ruble. Bo jak putinowski piesek na rozwala groby AK to nie prześladuje.
  • Odpowiedz
@fraciu no właśnie, że nie, Kijów to b. bogate miasto i niejeden Polak znalazłby dobrą pracę tam

Już nawet nie wspominam o tym jak wielki run nastąpi po zakończeniu wojny, tam będzie wielki exodus polskiej budowlanki
  • Odpowiedz
a robicie z tego nie wiadomo co.


@fraciu: Nastepny z brakiem umiejetnosci czytania ze zrozumieniem. Ja tu nie oceniam ustawy, a juz na pewno nie wychwalam jej. Napisąłem o tym, bo gośc twierdził nieprawdziwie, że 1/3 deputowanych była przeicwko jej uchwaleniu, a to nieprawda. Po prostu zobaczyliscie jest coś o Ukrainie, pomysłeliscie, że nie jest negatywnie to ''wejde i nasram''.
  • Odpowiedz
Jest coś takiego co nazywa się soft power, często jest ważniejsze niż wielka armia i dociskanie butem/kolanem.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

Nieprawda. Soft power bez prawdziwej sily nie ma znaczenia.

USA mają siłę a za nią soft power i mają coś do powiedzenia.
Europa ma tylko soft power, nie ma armii i nikt silny się z Europa nie liczy. Ani USA ani Rosja.
  • Odpowiedz