Wpis z mikrobloga

Cześć. Jak wielu (o ile nie większość), zamierzam skorzystać z wakacji kredytowych z uwagi na lichwiarski udział odsetek w racie kredytu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze chcę skumulować i przeznaczyć na nadpłatę kredytu (ponieważ jak rozumiem, dokonując nadpłaty całość kwoty idzie na spłatę kapitału).
Tutaj pojawia się moje pytanie - czy dokonując nadpłaty istnieje możliwość wyboru jednej z opcji:
a) skrócenia okresu kredytowania
b) zmniejszenia raty kredytu bez skracania okresu kredytowania
Opcją, która mnie bardziej interesuje, jest opcja a).
#ing #banki #kredythipoteczny #kredyt #wakacjekredytowe
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SiDi Czyli uznaje się to jako starsza bo około lipca 2017 roku było parę zmian. Dzięki za info, nie wiedziałem że może być to 200 zł, w każdym razie ja i tak nie skracałbym bo wystarczy odpowiednio nadpłacać do obniżanej raty.
  • Odpowiedz
@vertical: musiałbym sobie przejrzeć umowę, by mieć 100% pewność, ale pamiętam, że była kwota 200 złotych przy aneksach do umowy, ale mogę się mylić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vertical: Jak "jest nie podwyższana i nie obniżana"? Może być obniżona nadpłatą lub podwyższona skróceniem okresu. Wysokość raty wynika z harmonogramu, który możesz w ING zmienić 1) za darmo do wysokości najwyższej raty, 2) płatnym aneksem z ponownym badaniem zdolności. Nie wiem, co ty bredzisz. Zwróciłam jedynie uwagę, że w tym banku bezpłatny aneks jest do ostatniej nadpłaty, więc warto przy chęci skracania okresu nadpłacić za jednym razem za 4
  • Odpowiedz
lub podwyższona skróceniem okresu.


@Boczka: Po prostu nie znam banku, który zezwala na zwiększenie raty po nadpłacie - skrócenie okresu po nadpłacie to zawsze pozostawienie obecnej raty na dotychczasowym poziomie a pozostawienie okresu to wiadomo, zmniejszenie raty. Podejrzewam, że zwiększenie raty jest zapewne możliwe, ale tak jak piszesz jest trudniejsze, płatne, zdolność itp.
  • Odpowiedz