Wpis z mikrobloga

Koledzy posiadający karty AMD (najlepiej z serii 5xxx i 6xxx), czy plotki o okropnych sterownikach sa prawdziwe? Jak się wam sprawdzają karty?
Ja od dawna byłem nvidiowcem (1660 Ti hier) ale planuję nową platformę i skłaniam się bardziej ku AMD.
#pc #pcmasterrace #amd trochę #gry
  • 26
@TotalDisaster: A samo to że na nvidii możesz być spokojnie zawsze na najnowszych sterach a jak sobie czytasz reddita to ludzie siedzą na sterach sprzed pół roku bo obecne mają #!$%@? błędy
@s---k: Chodzi o to że ja nigdy nie miałem takiej prądożernej karty, mam kompa w pokoju 12 metrów i boję się że będzie grzał strasznie, ja pracuję z domu więc w tym pokoju 90% czasu spędzam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kompa w pokoju 12 metrów


@TotalDisaster: szykuj kasę na klimę. Co ci mamy powiedzieć? Co proawda nie radeon ale moja 3080 ciągnie 340W czyli maxa w wielu grach, do tego 180w cpu i to czuć. Zimą można okna spokojnie otwierać, latem bez klimy bym chyba skonał. A pokój mam lekko większy - 28m.
@TotalDisaster: Wiem, że pytasz o inną serię ale myślę, że warto wspomnieć o tym jak AMD opluwa swoje trochę starsze karty. Aktualnie układy Polaris (czyli seria RX4xx-5xx) ma moim zdaniem dość poważny błąd. Jak wyłączysz grę działającą na DirectX 12 karta nie wróci do trybu "idle", zegar pozostaje zablokowany na tych ~1300MHz tak jakbyś dalej grał przez co karta niepotrzebnie się grzeje i zużywa prąd. Musisz zrestartować komputer albo wyłączyć jakiś