Wpis z mikrobloga

#amsterdam #holandia
Moi drodzy, potrzebuje Waszej pomocy. Z przyczyn zawodowych we wrzesniu szykuje mi sie 3 miesieczny pobyt w Amsterdamie. Jak/gdzie najlepiej szukać tam srednioterminowego wynajmu? Interesuje mnie studio/pokoj z dostepem do kuchni. Przejrzalam juz booking i airbnb ale znalezc cos ponizej 14- 15k pln/ miesiecznie jest praktycznie niemozliwe. Z drugiej strony na jakichs agencyjnych stronach mozna znalezc cos w okolicach 7-8k, czy to nie scam? Jak wyglada procedura wynajecia mieszkania? Wy wiecie wszystko- pomozcie! :)
  • 8
@Gxgxgg999: grupy na FB najlepiej albo kontakt z hostem z AirBnB poza platforma, ale bedziesz mial #!$%@?.

Powodzenia, Wrzesien to fatalny termin bo masa studentow szukaja mieszkan/pokoi. UvA wydalo ostatnio oswiadczenie ze jezeli nie masz nic zarezerwowanego do 15 sierpnia to nie przyjezdzaj na studia i odpusc semestr bo nie znajdziesz zakwaterowania a oni nie pomoga ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2 lata temu postanowilem wynajac u siebie
@Gxgxgg999: powiem ci ,ze nie bedzie latwo. Holandia to specyficzny kraj, tutaj jest bardzo ciezko o wynajem poniewaz jest ograniczona ilosc mieszkan a chetnych z pieniedzmi jest wielu. Do tego dochodzi castingi na wynajem mieszkan, kaucje w wysokosci 3x czynsz, prosba o wyciagniecie dowodu zarobkow z urzedu skarbowego 3 lata (wymagania co do zarobkow, na lepsze mieszkanie moge krzyczec okolo 70k/rok) wstecz czy rowniez nie wynajecie, poniewaz jestes obcokrajowcem. AirBnb to
@Gxgxgg999: Widziałam kiedyś jakiś hotel w Zaandam, który właśnie zajmował się krótkoterminowym wynajmem. Na 3 miesiące, bo wg. prawa po 3 miesiącach w jednym zakwaterowaniu powinieneś się zameldować.

Musiałabym tylko znaleźć jeśli Cię to interesuje.

Swoją drogą serio 13-14k PLN miesięcznie za pokój/studio w Amsterdamie? o_O
A po drugie - czemu pracodawca tego nie ogarnia, skoro w celach zawodoiwych?