Wpis z mikrobloga

Cześć wykopki,
Skusiłem się na promocje (https://prorowery.pl/pl/p/-Rower-Szosowy-ROMET-HURAGAN-CRD-2023/982996) i zakupiłem rower w r. 57 (wzrost 185cm, raczej dłuższe nogi niż standardowo :D), dotychczas jeździłem na aspre 2 2021, r. 56 i było całkiem spoko, ale tutaj inna wymiarówka (54/57) i do końca nie wiem czy dobrze zrobiłem.
Stąd pytanie- z tego co widzę rower ma regulowany mostek, w jaki sposób mogę na starcie to wykorzystać żeby "zmniejszyć" ramę? Nie miałem z tym styczności i zupełnie nie wiem co i jak, a chciałbym to ogarnąć na przeglądzie zerowym.
W ostateczności spróbuję go wymienić na 54, ale wydaje mi się że będzie już za mały, więc muszę szukać jakiś półśrodków, help.
#romet #rower #serwisrowerowy
  • 9
  • Odpowiedz
@motyl1806: Żeby ''skrócić' rower przesuwasz siodełko do przodu, podnosisz kierownicę na pierścieniach, podnosisz pochylenie kierownicy w mostku, odwrotnie zakładasz mostek jeśli był na ''minusie'' albo podnosisz klamki na kierownicy. Możesz też kupić sztycę z mniejszym lub zerowym offsetem, krótszy mostek oraz krótszą kierownicę.
  • Odpowiedz
@motyl1806: najprościej zmienić mostek, ew. kierownicę z mniejszym reachem, na zdjęciach ta kierownica ma dość spory reach, co IMO nie jest złe, bo powinna być wygodniejsza niż bardziej płytkie kiery. Sztyca jest carbonowa, więc szkoda byłoby zmieniać. Moim zdaniem zrób trochę kilometrów, poczytaj/pooglądaj materiałów o bikefittingu i wtedy zobaczysz.
  • Odpowiedz
@motyl1806: Ja ci napisałem jak skrócić rower ale to wcale nie gwarantuje właściwej pozycji na rowerze bo tu jeszcze istotne jest gdzie są twoje kolana względem suportu ect...i dlatego lepiej dobrać dobry rozmiar ramy zamiast potem kombinować bo może nic z tego nie wyjść. W skrócie, na za dużym rowerze mogą się pojawić bóle karku, kręgosłupa, dłoni, kolan itp.
  • Odpowiedz
@motyl1806: ale masz już ten rower, czy dopiero będziesz miał? "Regulowany" mostek w szosie to raczej jedynie opcja odwrócenia go i uzyskania dodatniego lub ujemnego kąta, w nieznacznym stopniu wpłynie to na "długość" roweru. Jeśli go już masz - zacznij od poprawnego ustawienia siodła: wysokości oraz położenia przód-tył. Kolana Ci za to podziękują. Dopiero potem zabierz się za odległość do kierownicy - jesli będzie za daleko, pewnie będziesz musiał kupić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KardynalAngelo: niestety nie zdążyłem się nawet przejechać i przy pompowaniu okazało się że jest dziura przy wentylu, a że wypadł mi tydzień delegacji to dopiero po niej będę miał okazję :( odwróciłem od razu mostek przy okazji serwisu, na przejechane 100m pod blokiem nie wydawał mi się za duży, ale nie nazwałbym tego jazdą próbną ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz