Wpis z mikrobloga

jakiś sposób inteligentny


@Bazy1i: inteligentnych ludzi znajdziesz na wydziałach fizyki i matematyki na uczelniach. No i w sektorze prywatnym często są inteligentni. Tylko nie wiem, czy chodzi ci o AŻ taki poziom inteligencji. Bo jeżeli oczekujesz, że każdy intelektualista musi mieścić się w górnym 2,1%, to niewielu ich jest w Europie i dr Napierała się nie mieści.

Przeceniasz wpływ inteligencji na poziom danej osoby. Doktor nadrabia innymi rzeczami. Akcja z
  • Odpowiedz
@nomyx: @hekktik: @Mjj48003:

Ten ćwierćmózg

@Bazy1i: On nie jest ćwierćmózgiem. Nieumiejętność zrozumienia intencji, dosłowna interpretacja komunikacji, długie tyrady (tzw. meltdown), notoryczne łykanie zarzutek czy fiksacja na nietuzinkowym hobby to charakterystyczne cechy zaburzeń ze spektrum autyzmu.
  • Odpowiedz
On nie jest ćwierćmózgiem. Nieumiejętność zrozumienia intencji, dosłowna interpretacja komunikacji, długie tyrady (tzw. meltdown), notoryczne łykanie zarzutek czy fiksacja na nietuzinkowym hobby to charakterystyczne cechy zaburzeń ze spektrum autyzmu.


@callver34: trafiny opis psychologiczny pana doktura
  • Odpowiedz
@jestem_na_dworzu: Inteligencja emocjonalna?

Poza tym definicji inteligencji jest masa. Sam jestem fanem tej, że to zdolność do wyobrażania sobie konsekwencji swoich czynów. Czytaj inteligencja jest wyobraźnią. Dlatego powtarzam, że nie lubię ludzi bez wyobraźni. xD
  • Odpowiedz
@Bazy1i: Nie łapanie ironii lub sarkazmu często łączone jest z byciem nieinteligentnym, ale osoby bardzo inteligentne też mogą mieć z tym problemy, jeżeli mają niską inteligencje emocjonalną i znam kilka takich osób, które są inteligentne, ale nie potrafią wyczuć sarkazmu czy wychwycić wysublimowanego żartu.
  • Odpowiedz