Wpis z mikrobloga

#metal #rock #postmetal #postrock #sludge
#cultowe (938/1000) <- wróciłem :)

Rosetta - Monument z płyty Wake/Lift (2007)

Trochę nabrałem się na ich pierwszą płytę (oczywiście była pod tagiem). Jakoś tak i muzycznie i koncepcyjnie wydali mi się mega ciekawi, myślałem że to początki naprawdę wielkiej kapeli, takiej która ma szansę być w swoim nurcie legendarna.

No i w ten sam sposób druga ich płyta koncepcyjnie i muzycznie była zupełnie dla mnie niezaskakująca. Zabrakło efektu wow i w rezultacie istnieją w mojej głowie od nich jedynie The Galilean Satellites (którą wciąż lubię słuchać) i dwie piosenki z późniejszych płyt, w tym ta oto. Choć mądrzy ludzie mówią że te wydawnictwa sprzed paru lat to niby dobre są ¯\_(ツ)_/¯

----------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
cultofluna - #metal #rock #postmetal #postrock #sludge 
#cultowe (938/1000) <- wróci...
  • Odpowiedz