Wpis z mikrobloga

73kg wagi, 183 wzrostu, 6 godzinnych treningów siłowych w tygodniu, czasem dodatkowo rower. Jestem na redukcji 1800kcal (poniżej BMR, które wyliczają kalkulatory!). Waga stoi od dwóch tygodni w miejscu. Kalorie liczę z aptekarską precyzją, zero podjadania etc. Mimo tak dużego deficytu mam dużo sił na treningi, spokojnie progresuję siłowo, zero typowych objawów dla zbyt drastycznego cięcia kalorii. O co tutaj chodzi? W cały miesiąc zeszło mi zawrotne 0,5kg… ciąć kalorie dalej? Tylko to będą już wartości jak dla dziewczynki i to nietrenującej.
#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #dieta #redukcja
  • 46
  • Odpowiedz
@maslan63 Na śniadanie 4 jajka M-ki plus 70g białego pieczywa (suchego, bez masła), do tego 127ml mleka 0,5% do kawy. Potem Skyr 330g, 40g płatków owsianych i 80g banana, zupa jarzynowa z biedry (131 kcal cała). Na kolację 200g piersi z indyka pieczonej bez tłuszczu z pomidorami, sałatą, cebulą. W międzyczasie był jeszcze batonik proteinowy 127kcal i 122ml mleka 0,5% bo kolejna kawa. Łącznie tyle kcal co nic, jak Ci się chce
  • Odpowiedz
przecież jak masz za mało kalorii to też nie dobrze i nie zrzucisz kilogramów... Ludzie zacznijcie mieć zdrowe podejście do jedzenia xD


@KrasnalzEg: no i mamy pierwszego szamana, który uważa, że nie chudnie sie na deficycie

I co jeszcze powiesz, że ziemia jest płaska?
  • Odpowiedz
@Sir_Lucifer: na redukcji rób tylko 3-4 treningi siłowe, 6 siłowych na redukcji to totalna głupota, i zacznij robić cardio, zwiększ liczbe kroków, zadbaj o wysoki NEAT (wybierz schodzy zamiast windy, wysiadaj przystanek wcześniej w autobusie, chodź częściej do sklepu na małe zakupy itd)
  • Odpowiedz
@Sir_Lucifer: aż ciężko w to uwierzyć ja jestem kilka cm niższy i schudłem z 73 do 65 na 2000kcal tylko biegając 2km trzy razy w tygodniu i w weekendy podjadając (bez przesady +200-300 kcal), ale widocznie taki masz organizm, jedyna opcja to ciąć kalorie, ale nie jestem w stanie wyobrazić sobie 6 godzinnych treningów w tygodniu na 1800 kcal, ja na 2300 kcal ledwo robię 3 treningi a przy 4 zawsze
  • Odpowiedz
O co tutaj chodzi? W cały miesiąc zeszło mi zawrotne 0,5kg… ciąć kalorie dalej?


@Sir_Lucifer: twoja podstawowa przemiana materii to pewnie 1900-2000 kcal, godzina treningu siłowego to jak godzina spaceru czyli max 200kcal spalonych. Dziennie spalasz wiec 2200 kcal, pewnie mimo dobrego liczenia kalorii pewnie mimo wpisywania 1800 to jest realnie 2000kcal, bo producenci też szacują ilość kcal w pożywieniu. Albo czasami w myfintesspalu wpisujesz produkt innej marki, jeden makaron ma
  • Odpowiedz
gdy masz za duży deficyt kalorii spada twój metabolizm bo organizm nie ma "siły" na swoje procesy. Spada twoja motoryka, spalają się mięśnie ale tluszcz zostaje jako magazyn energii


@KrasnalzEg: xDDDDDDDDDDDD Ale szaman
  • Odpowiedz
@Sir_Lucifer: trening siłowy pali bardzo bardzo mało kalorii, jak siedzisz cały dzień i tylko trenujesz siłowo to masz odpowiedz, twoje zero kaloryczne to ok 2200kcal i jesz 1800-2000kcal masz bardzo mały deficyt dlatego chudniesz 0,7 - 1kg miesięcznie.
  • Odpowiedz