Wpis z mikrobloga

@visas: w internecie jak to mówią, śmietnik informacji, w którym trzeba grzebać jak żul szukający puszki żeby znaleźć coś sensownego.

Takie p---------e wykopka i tyle. Najlepiej się nie przejmować w ogóle, bo i po co.
  • Odpowiedz
@visas: Nie wiem, ale całe życie się mówiło :na Litwie, na Białorusi i na Ukrainie, a teraz sie wszyscy zesrali żeby mówić "w". Za c--j tego nie rozumiem.
  • Odpowiedz
@Luk1N: Przez kilkadziesiąt lat jest ok, a teraz wielka obraz. No bez jaj. Jeździsz już >do< Słowacji ? Bo całe życie jeździło się na Słowację, czy na Węgry.
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@fiddle ja też nie xD przecież to jest śmieszne. ale wiem że ukraińskie wykopki marzą pewnie też o pisaniu ustawowo Rosja z małej litery i zakazie nauki cyrylicy dla polskich dzieci
  • Odpowiedz
@jaroslawt, jakbyś przeczytał ze zrozumieniem stanowisko rady, to byś wiedział, że tylko potwierdziła to, co językoznawcy twierdzą od dawna, i wcale nie uważają "w Ukrainie" za jedyną słuszną. Ba, jeśli używasz "w Ukrainie", to jesteś zobowiązany do konsekwencji i pisania "w Białorusi", "w Węgrzech".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
media stworzyły fikcyjny problem i teraz dzielnie z nim walczą.


@visas: Prawda, to jest w tym wszystkim najlepsze, że nie jest to normalna ewolucja języka, tylko sztucznie forsowane przez media pojęcie. Ludzie sami z siebie nie zaczęliby tak mówić.
  • Odpowiedz
Prawda, to jest w tym wszystkim najlepsze, że nie jest to normalna ewolucja języka, tylko sztucznie forsowane przez media pojęcie. Ludzie sami z siebie nie zaczęliby tak mówić.


@SynagogaSzatana: ludzie sami z siebie mówili "w Ukrainie" albo "w Litwie" od bardzo dawna.

Formy "w Ukrainie" używał na przykład w kilku swoich utworach Słowacki.
"W Litwie" zaś pojawiało się całkiem często w dwudziestoleciu międzywojennym.
  • Odpowiedz
@visas: przykład tego jak ludziom potrafi szybko i znienacka o---------ć bo w TV zaczęli tak mówić. Straszne to jest jak ludzie dają się manipulować i nie są tego świadomi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@KrzLis: Co nie zmienia faktu, że w obecnych czasach używali tego nieliczni. Po prostu, forma "na Ukrainie" lepiej brzmi, wygodniej się to wymawia, dlatego nie ma żadnego powodu, żeby nagle zmieniać swoje nawyki.
  • Odpowiedz